08 травня 2021

Олексій Петров: «Оновлена сцена облмуздрамтеатру стане і театральним майданчиком, і ареною міжнародної дружби»

Четвер, 15 квітня 2021, 17:41

Понад три десятки років Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв живе і працює у будівлі, що на вулиці Л.Толстого в Ужгороді. З того часу проводилися певні поточні зовнішні та внутрішні ремонтні роботи, але його сцена капітально не оновлювалася.

Із лютого п.р. за участі угорських партнерів у рамках культурної програми тривали роботи із модернізації сцени, зокрема, проведено повну заміну її дерев’яного настилу, відремонтовано механізм поворотного кола, а також встановлено сучасне звуко- і світло обладнання й сценічний одяг (чорний оксамит) сцени. Також у глядацькій залі є світлодіодний екран для титрування вистав (для синхронного перекладу вистав) тощо. Таке чудове перетворення сцени культурного майданчика області стало гарною подією у мистецькому житті краю. Адже сцена, яка є найбільшою в області, слугує місцем для проведення різних культурно-мистецьких заходів та урочистостей. На час реконструкції, театр продовжував свою роботу на малій сцені. Керівник закладу В. Марюхнич наголошує, що зараз зможуть гастролювати й інші театри, у т.ч. й із сусідніх країн.

Привітати працівників закладу та глядачів із відкриттям оновленої сцени, нині, 15 квітня, завітали голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, Генконсул Угорщини в м.Ужгород Йожеф Бугайло, заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату Юрій Гузинець, митці та ін.

Олексій Петров, серед іншого зазначив: «У нинішньому дні є певний символізм: відновлюється природа після зимових холодів, розпочинається цвітіння магнолій і сакур… Водночас, весна приходить і у театральне життя нашого краю, яке міцно переплітається зі сценою саме Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв. Знаю, що такі масштабні роботи, результат яких наяву, у театрі не проводилися уже близько 35 років, а поворотне коло сцени не працювало 20 років. Завдяки асигнуванням,у рамках співпраці з угорськими партнерами у розмірі майже 450 тисяч євро, ця сцена запрацює по-новому».

Закарпатська обласна рада, підтримуючи заклад, виділила близько 18 мільйонів гривень на розвиток драмтеатру. Також на 2021 рік передбачено профінансувати встановлення тут автоматичної системи пожежогасіння, вартістю майже 4 мільйони гривень. Крім цього, закарпатський драмтеатр на засадах співфінансування з обласного бюджету реалізовує грантовий проєкт з румунськими партнерами щодо ремонту малої сцени.

Олексій Геннадійович висловив сподівання, що «завдяки творчій співпраці між крайовим театром і театрами із сусідніх країн, зміцнюватиметься й дружба між громадами. Тож оновлена сцена буде не тільки театральною, а й стане майданчиком міжнародного співробітництва, ареною дружби між партнерськими регіонами країн ЄС».

Очільник обласної ради насамкінець подякував усім учасникам цієї чудової і важливої справи, які разом зробили усе можливе, аби сцена відповідала стандартам сучасного театру та щиро побажав їм, й творчому колективу доброго здоров’я, успіхів та наснаги.

Відтак, господарі свята – артисти театру порадували гостей концертом.

Пресслужба облради