Олексій Петров: «Програми, започатковані Президентом, можна відчути на дотик і побачити на місцях…»

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров разом з головою Закарпатської ОДА Анатолієм Полосковим, народними депутатами України Михайлом Лабою і Робертом Горватом та керівництвом Ужгородщини відкрили три об’єкти соціальної інфраструктури на території Тур’я-Реметівської ТГ.

Поважних гостей супроводжувала очільниця громади Надія Девіцька. Першим із трьох об’єктів, які сьогодні, 27 травня відкрили у Тур’я-Реметівській ТГ, став новозбудований спортивний зал на базі Раківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

На цей спортзал по програмі Президента України «Велике будівництво» було виділено 4,8 мільйона гривень з Держфонду регіонального розвитку та близько 700 тис. гривень державної субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій.

У вітальному слові до громади, учнів, педагогів та жителів Ракова, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков розповів, що за реконструкцію цієї спортивної споруди свого часу, ще будучи головою облдержадміністрації,  взявся Олексій Петров. Нинішнє керівництво ОДА прийняло естафету і спільно з обласною радою, народними депутатами, керівництвом райради та місцевою громадою, зуміли довести роботу до успішного завершення.

«Хочу привітати, у першу чергу школярів, для яких, власне й відкрито цей сучасний спортзал. Вітаю з тим, що зараз ви можете себе реалізувати, як спортсмени, як майбутні чемпіони й олімпійці.

Окрема вдячність — підряднику. Адже у вересні минулого року, коли ми прибули сюди з директором школи, то я сумнівався, чи зможемо ми вкластися у стислі терміни, які поставив нам Президент. Але ми разом таки це зробили. Загалом, такі події знак того, що Київ нас чує і переймається тими проблемами, які у нас є…», — звернувся до присутніх Олексій Петров.

Відтак гості завітали на відкриття Тур’я-Реметівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Вона збудована у рамках Державної програми «Доступна медицина», що спрямована на забезпечення доступу мешканців сільської місцевості до якісної первинної медичної допомоги.

На будівництво цього медзакладу виділено майже 9 мільйонів гривень державної субвенції. Ця амбулаторія буде укомплектована вже закупленим обладнанням і штатом медичних працівників та готова надавати послуги близько 4800 жителям сіл Тур’я Ремета, Туриця та Раково.

«Відкриваючи цей об’єкт, ми бачимо, що програми, започатковані нашим Президентом Володимиром Зеленським, втілюються у життя, їх можна відчути на дотик і побачити на місцях. У тому числі і у вигляді цього чудового об’єкту — Тур’я-Реметівської амбулаторії. Ця подія, зокрема, є результатом реформи децентралізації, у фокусі якої перебуває громада. Приємно, усвідомлювати, що у ваших селах пацієнти обслуговуватимуться у сучасних умовах, а лікарі матимуть охайні робочі місця. Тож вашим медпрацівникам залишається лише максимально реалізовувати свої професійні навички та знання на користь громади», — зазначив голова обласної ради. Олексій Петров також нагородив грамотою Закарпатської обласної ради за особистий внесок у реалізацію програми Президента «Велике будівництво», сприяння розвитку сільської медицини керуючого справами виконкому Тур’є-Реметівської сільської ради Михайла Бігана. 

Затим — навідалися на презентацію такого ж типу медзакладу, збудованого з нуля, у гірську Тур’ю-Пасіку.

На цей об’єкт виділено майже 6,5 мільйонів державної субвенції. Амбулаторія обслуговуватиме близько 1700 пацієнтів із цього села та сусідньої Свалявки.

Олексій Петров, звертаючись до медпрацівників, які вже незабаром стануть до роботи у новій амбулаторії, передав вітання від депутатського корпусу Закарпатської обласної ради. Він також підтвердив той факт, що реалізація задуму зі спорудження медзакладу у Тур’ї Бистрій стала можливою лише завдяки тісній співпраці всіх гілок влади, починаючи від народних депутатів Михайла Лаби та Роберта Горвата, заступника голови облради Дениса Мана, закінчуючи сільським головою Василем Шкрібою (2002-2020 роки). Його Олексій Петров також нагородив грамотою облради за підтримку і реалізацію президентських ініціатив у рідному селі.

«Я особисто, і разом зі мною депутати обласної ради, маємо надію, що це — не остання презентація такого типу об’єкту у вашій громаді. Тож вітаю вас із приємною подією і бажаю всім здоров’я, миру, взаєморозуміння, а громаді — процвітання!», — сказав на завершення Олексій Петров.  

Пресслужба Закарпатської обласної ради