Олексій Петров: Спілкування у рамках Конгресу місцевих та регіональних рад – це зручний та правильний формат, який дасть змогу шукати точки дотику і визначати пріоритети для розвитку краю

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 8 квітня, за участю голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова та голови облдержадміністрації Анатолія Полоскова відбулася перша робоча зустріч щодо напрацювання консолідованої позиції області в Конгресі місцевих та регіональних рад України. У заході, який проводився у режимі відеоконференції, також взяв участь народний депутат України Микола Тищенко, представники державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування області.

Народний депутат України Микола Тищенко наголосив, що серед першочергових завдань Президента України є насамперед – регіональний розвиток, розбудова інфраструктури. Тому важливим є наведення ладу у лісовій галузі та на митниці, впровадження заходів у рамках програм «Велике будівництво», «Велика реставрація», навколо яких мають об’єднатися усі гілки влади.

Олексій Петров зазначив: «Завдяки такому майданчику маємо змогу консолідувати зусилля державних органів влади та комплексно взаємодіяти навколо питань децентралізаційних процесів, налагодження ефективної співпраці з органами місцевого самоврядування усіх рівнів. Тому до кінця року необхідно спільно відшліфувати усі неузгоджені позиції, враховуючи ту філософію й логіку, яка була закладена саме у реформу місцевого самоврядування.

Сподіваюся, що таким чином зможемо оперативно реагувати на актуальні проблеми сьогодення та шукати разом шляхи їх вирішення. Переконаний, що будемо звертатися до народних депутатів із розв’язання найбільш складних питань на законодавчому рівні, зокрема щодо формування районних бюджетів, повноважень і ресурсів місцевих рад у сферах позашкільної, професійно-технічної освіти, пасажирських перевезень, охорони навколишнього природного середовища тощо. Тому треба виробити чіткі рекомендації щодо подальшої побудови конструктивних взаємин між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та іншими гілками влади у межах Регіональної стратегії розвитку Закарпаття.

У цьому напрямі з боку держави є суттєва підтримка, у тому числі щодо розбудови місцевої інфраструктури (дорожньої, комунальної, інженерної, соціальної). Загалом спілкування у такому Конгресі – зручний та правильний формат, який дасть змогу шукати точки дотику і визначати пріоритетні питання й стратегію розвитку нашого регіону в інтересах територіальних громад», – резюмував очільник облради.

Також під час зустрічі учасники обговорили пропозиції щодо подальшої співпраці органів влади та домовились проводити такі зібрання систематично з тим, щоб достойно представляти у Конгресі Закарпаття.