Олексій Петров: Сучасні реалії вимагають стратегічних підходів та комплексного управління комунальним майном

Сьогодні, 13 липня, за участю голови Закарпатської обласної ради в облраді відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, яку провів її очільник Іван Чубирко. Участь у її роботі узяли: керуюча справами облради Мирослава Ливч, представники комісії – Михайло Лаба, Наталія Штефуца, Роман Сарай, Олексій Іванчо, Єва Якушева, Едгар Токар.

Серед запрошених: директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар, директор департаменту охорони здоров’я Анатолій Пшеничний та ін.

Насамперед розглянули питання про розподіл субвенції з державного бюджету на здійснення підтримки окремих закладів та заходів з охорони здоров’я на 2021 рік. Так між бюджетами усіх 64 територіальних громад області комісією розподілено кошти у сумі 12 508,2 тис. грн на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет.

Відтак очільник облради Олексій Петров закликав профільні департаменти ОДА здійснити моніторинг діяльності комунальних підприємств, функції яких подекуди зводяться до збору й оброблення статистичних даних.

Голова ради зокрема зазначив, що «обласна рада планує на найближчому засіданні затвердити Стратегію управління розвитком об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області, що забезпечить економічне ефективне їх управління та матиме соціальну значущість для розвитку області».

Таке бачення у депутатів і щодо ефективності управління майном у кожній із громад та раціональних підходів до концепції розвитку територій.

«У сьогоденні органи місцевого самоврядування мають діяти збалансовано і по-господарськи. Адже об’єкти спільної власності, що знаходяться в управлінні громад, районних і обласної ради, – це дієвий інструмент активного залучення інвестицій у розвиток територій, зміцнення партнерських відносин, поглиблення транскордонної співпраці задля реалізації відповідних соціальних та інфраструктурних проєктів і програм», – зазначив О. Петров. Та додав, що такий підхід сприятиме забезпеченню ефективності регіонального розвитку та надходженню додаткових коштів до місцевих бюджетів.

Комісією розглянуто пропозиції із підтримки заходів Нацгвардії та Нацполіції у рамках відповідних регіональних програм.

Зазначалося також про раціональний розподіл спортивних майданчиків, на чому акцентували нещодавно на зустрічі в облраді і представники Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття.

На завершення голова комісії І. Чубирко підсумував пропозиції із питань порядку денного та, за погодженням із депутатами, запропонував скерувати за належністю до відповідних органів влади для вжиття вичерпних заходів.

Пресслужба облради