Олексій Петров: «Закарпаття реально, а не на папері має стати центром східно- та центральноєвропейської співпраці…»

Print Friendly, PDF & Email

В Ужгороді розпочав роботу дводенний Міжнародний Форум міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва «Україна у Карпатському Єврорегіоні». У заході безпосередньо та у режимі онлайн беруть участь близько 130 учасників, серед яких — керівництво області,  дипломати, науковці та представники громадського сектору.

Вітальним словом до учасників відкрив форум голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров.

«Закарпатська обласна рада у лютому далекого 1993 року була серед основних офіційних засновників Карпатського Єврорегіону. З того часу у нашій державі та сусідніх прикордонних країнах відбулося чимало змін. Одна з останніх — підписання у 2014 році Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

Для Закарпаття, яке межує і чотирма країнами  ЄС  — Словаччиною, Угорщиною, Румунією і Польщею – співпраця у такому форматі набуває нового і особливого значення. Як, власне і у наших сусідів з Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей.  А зважаючи на те, що одним із трьох пріоритетів нинішньої державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2027 року Урядом затверджено досягнення  згуртованості регіонів у різних сферах розвитку, такий формат взаємодії особливо на часі. У цій співпраці ми готові залучити зацікавлені сторони Івано-Франківщини, Львівщини і Буковини до розширення партнерства місцевих рад і розвиткових громадських організацій з прикордонними регіонами та муніципалітетами Угорщини, Словаччини і Румунії. З ними за десятки років співпраці у нашій області накопичено багатий досвід транскордонного співробітництва і партнерства громад та різного рівня рад. Закарпаття має стати центром східно- та центральноєвропейської співпраці нарешті реально, а не на папері», — звернувся до присутніх Олексій Петров.

Відтак учасників форуму вітали голова Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолій Полосков, Голова Загальних Зборів області Саболч-Сатмар-Берег Угорщини Оскар Шестак, Генеральний секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів Гільєрмо Рамірес,  Генконсул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, Генконсул Словацької республіки в Ужгороді Павол Паніс, Консул Румунії у Солотвино Граціан-Флоріан Пирву, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, перший заступник голови Чернівецької облради Микола Гуйтора та національний представник Словаччини у Карпатському Єврорегіоні Едуард Бураш.

У рамках форуму було проаналізовано здобутки Карпатського Єврорегіону за попередні роки та проведено круглий стіл на тему «Карпатський Єврорегіон як важливий інституційний інструмент євроінтеграційного поступу України». Також учасники заходу підписали Меморандум про утворення та діяльність транскордонної мережі «Форум міст-побратимів та міст-партнерів Карпатського Єврорегіону».

Усі учасники висловили солідарність стосовно відновлення повноцінної роботи Карпатського Єврорегіону у новому більш потужному форматі та побажали перетворити напрацювання форуму у чіткі конкретні проєкти з розвитку усіх учасників цієї Асоціації.  

Пресслужба Закарпатської облради