Палата Представників Парламенту Японії ухвалила Резолюцію щодо поглиблення зв’язків з Україною

Print Friendly, PDF & Email

включаючи співпрацю у сфері ліквідації аварій на АЕС

Палата Представників Парламенту Японії ухвалила Резолюцію щодо поглиблення дружніх зв´язків між Японією та Україною. включаючи співпрацю у сфері ліквідації аварій на АЕС. Відповідний документ був прийнятий одноголосно японськими депутатами у присутності Прем’єр-Міністра Йосіхіко Нода та Міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балоги, який розпочав сьогодні свій офіційний візит до Токіо.

Як зазначається в Резолюції, на тлі розвитку двосторонніх відносин між Японією та Україною, яким цього року виповнилося 20 років, та у зв’язку з минулорічним Великим Східнояпонським Землетрусом і аварією на АЕС Фукусіма-1, Японія отримала значну щиросердну підтримку від Уряду України та українського народу. Ця допомога справила глибоке враження, а також відкрила нову сторінку японсько-українських відносин. Палата Представників Парламенту Японії висловлює щиру вдячність Україні.

У документі йдеться, що жахливий досвід аварій на АЕС, який пережили обидві країни, та спільні знання щодо швидкого реагування під час аварії та подолання наслідків після неї, мають слугувати не лише інтересам двох країн, а й стати міжнародним надбанням. З цієї точки зору, Палата Представників називає епохальною подією підписання між Урядами України та Японії Угоди про співробітництво у сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях, яка буде укладена у середу, 18 квітня.

Як відзначив Прем´єр-Міністр Японії Йосіхіко Нода, прийняття сьогоднішньої Резолюції стало надзвичайно важливим кроком у двосторонніх відносинах та співробітництві офіційного Києва та Токіо.

Ухвалена Резолюція є першим за останні 20 років документом,який японський Парламент ухвалив стосовно пострадянських держав.

Прес-служба МНС