07 грудня 2021

Пам’яті фундатора науково-технічного руху Закарпаття Володимира Зомбора

П’ятниця, 22 жовтня 2021, 20:20

В Ужгороді відкрили меморіальну дошку засновнику Закарпатського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Заслуженому працівникові народної освіти України Володимиру Зомбору.

Участь в урочистостях взяли начальник управління з питань організаційного забезпечення депутатської діяльності та роботи постійних комісій, депутат облради Андріана Сушко, заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк, керівництво Ужгорода, освітяни, друзі та рідні Володимира Юрійовича.

Володимир Зомбор власноруч побудував Центр, у якому сьогодні пройшли урочистості, та з 1992 по 2016 роки був його незмінним керівником. Під його керівництвом був збудований новий корпус для лабораторно-практичних занять та реконструйовані старі будівлі Центру, створено на базі цієї установи , радіолабораторію,, керамічну майстерню, кабінет геометричного моделювання. Він ще у далекому 1977 році запровадив проведення всеукраїнського  колоквіуму школярів «Космос. Людина. Духовність». Тут же було створено закарпатське відділення Малої академії наук України.

Про дружбу з Володимиром Зомбором, про його успіхи та життєву позицію на урочистостях згадали друзі і знайомі ректор Закарпатскої Академії мистецтва Іван Небесник, письменник і ресторатор Павло Чучка, зав кафедри теоретичної фізики філфаку УжНУ Мирослав Карбованець та інші.

Відзначалося, що Володимир Зомбор своєю активною життєвою позицією виступав і залишається об’єднуючим фактором для різних поколінь педагогів, колективу Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та науковців.

Пресслужба Закарпатської обласної ради