16 жовтня 2021

 Пардубіце й Ужгород може з’єднати окремий авіарейс

П’ятниця, 6 серпня 2021, 15:58

Сьогодні, у рамках візиту на Закарпаття, делегація Пардубіцького краю на чолі з Мартіном Нетолицькиим відвідала Закарпатське обласне комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Ужгород. 

На зустрічі з директором аеропорту Олегом Коцюбою та депутатами Закарпатської обласної ради Іваном Синетаром та Володимиром Чубіркою чеські партнери обговорили розширення можливостей летовища за рахунок організації нових рейсів між Україною та Чеською республікою.

Олег Коцюба поінформував гостей про потенціал аеропорту. Зокрема, розповів, що 24 вересня 2020-го Україна та Словаччина підписали угоду щодо спільного використання повітряного простору, що дозволило відновити роботу летовища. А на початку червня 2021 року українська авіакомпанія WindRose запустила регулярні рейси з Ужгорода до Києва літаками ATR 72, які вміщують до 72 пасажирів і доставляють їх до Києва за неповні 2 години.

Керівник підприємства також розповів, що з 12 жовтня між Україною та ЄС запрацює програма «Відкрите небо» у рамках Угоди про спільний авіаційний простір з Євросоюзом. Це, на його думку, дозволить підвищити потенціал КП «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

У свою чергу Мартін Нетолицький повідомив, що наразі з Пардубіце здійснюються два рейси у напрямках до Києва та Львова. Він також пообіцяв посприяти переговорному процесу керівників летовищ щодо можливості з’єднання окремим повітряним рейсом Пардубіце й Ужгород, або ж — організацію рейсу на Київ або Львів з пересадкою в обласному Центрі Закарпаття.

На завершення візиту чеські гості пересвідчилися у функціональності аеропорту, зустрівши літак компанії WindRose, що прибув з Києва.

Наразі основним документом, який регулює Угода між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про повітряне сполучення від 1 липня 1997 року.

Пресслужба Закарпатської обласної ради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору