Перша українська Конституція з’явилася на 77 років раніше за Конституцію США…

Print Friendly, PDF & Email

Про це у ході урочистостей з нагоди 26-ї річниці Конституції України розповів голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко. Він також зазначив, що Конституція Пилипа Oрлика була написана на 81 рік раніше за основний Закон сусідньої Польщі. Це свідчить про давнє прагнення України до цивілізованого світу, розвитку та демократії.

«Мабуть мало хто знає, що оригінал першої сторінки Конституції та її латинський варіант зберігається в Національному архіві Швеції. А от остання сторінка україномовного документу із оригінальним підписом Пилипа Орлика та печаткою Війська Запорозького у Російському державному архіві давніх актів у Москві. Як зараз, так і тоді, росія намагається забрати від нас усе нове, прогресивне й рідне… На жаль, історія повторюється і так званий «доборий сусід» і нині намагається відібрати нашу волю і все те, що відрізняє нас від ворога і те, що дозволяє називатися цивілізованою нацією! Тому ми знову боремося. Наші Воїни зі зброєю у руках боронять не лише Україну, а й свободу Європи від російського фашизму, за що ми щиро вдячні кожному з них», — наголосив Володимир Чубірко.

Про Основний Документ та його значення для незалежності України розповів і голова Закарпатської облдержадміністрації Віктор Микита. Він також зауважив, що московія здавна тяжіла до присвоєння чужих назв, земель і не тільки, взявши за основу назву нової кривавої імперії від Київської Русі. Начальник ОВА також згадав події сьогодення, у тому числі і вчорашню трагедію у Кременчуку як високу ціну, яку нині платить Україна за свій суверенітет і незалежність.

В урочистостях також взяли участь народні депутати України Роберт Горват, Ігор Кривошеєв, Анатолій Костюх та Андрій Жупанин, заступники голів облради та ОДА, керівники силових відомств області та підрозділів облради й адміністрації.

Пресслужба Закарпатської облради