17 січня 2021

• Банери

Перший бізнес-форум «Україна-Австрія» відбувся в Ужгороді

П’ятниця, 20 червня 2008, 13:27

Близько 25 відомих австрійських фірм та понад 100 українських підприємств та бізнесових структур, які презентують чи не всі регіони України, були представлені вчора на урочистому відкритті першої на Закарпатті українсько-австрійської зустрічі ділових людей, що носила промовисту назву «День покупця».
    Просторий зал ужгородського готелю «Дружба» ледве вмістив усіх учасників та гостей цього представницького бізнес-форуму, ініційованого Закарпатською торгово-промисловою палатою, за сприяння Посольства Австрії в Україні та підтримки обласної влади.
    Поважних гостей з Австрії та їх українських колег і партнерів щиро вітали президент Закарпатської торгово-промислової палати Отто Ковчар, торговий радник Посольства Австрії в Україні Грегор Постль, а також від імені обласної влади – заступник голови Закарпатської обласної ради Михайло Мартин, який, зокрема, висловив впевненість у результативності роботи форуму бізнесменів і сподівання на його відчутний внесок у розбудову та зміцнення вже традиційних економічних зв’язків між Австрією та Україною. «Гадаю, сьогоднішня неформальна зустріч за «круглим столом» представників органів влади і бізнесових кіл Австрії та України, експертів і практиків послужить новим, потужним імпульсом для всебічного розширення і поглиблення вже існуючих партнерських взаємин між обома країнами в умовах розширеного Євросоюзу, адже добросусідство, взаємовигідне партнерство, мінімізація існуючих перешкод і бар’єрів у торгово-економічній та інших сферах через транскордонне співробітництво стає визначальним чинником загальноєвропейського інтеграційного процесу, здатне розв’язати чимало проблем, накопичених упродовж десятиліть.
    Тому обласна влада всіляко підтримує активну позицію Закарпатської торгово-промислової палати, яка послідовно і постійно ініціює подібні контакти, зокрема, і нинішній українсько-австрійський «День покупця», що вперше відбувається на теренах Закарпаття за сприяння Посольства Австрії в Україні. Адже це найбільш реальна і дієва можливість у справі зміцнення міжнародних відносин, розвитку сталого співробітництва і, водночас, – вирішення назрілих регіональних проблем.
    Причому, це в однаковій мірі стосується як економічних, так і соціально-культурних та гуманітарних проблем, вирішення нагальних питань екології, збереження довкілля, співробітництва на прикордонних водах тощо», сказав на завершення Михайло Мартин.
    Відтак, одразу після урочистого відкриття розпочалися предметні й зацікавлені переговори між українськими та австрійськими підприємцями, фірми та бізнесові структури яких представляють надзвичайно широкий спектр усіх сфер економіки, транспорту, послуг.
    Як повідомив, по завершені зустрічі керівник Закарпатської торгово-промислової палати Отто Ковчар уже під час першого дня роботи форуму бізнесменів було заключено й підписано близько 10 контрактів, а згодом ця цифра помітно зросте вже після подальшого узгодження та доопрацювання сторін.

Владислав Бильов