- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Перший бізнес-форум «Україна-Австрія» відбувся в Ужгороді

    Близько 25 відомих австрійських фірм та понад 100 українських підприємств та бізнесових структур, які презентують чи не всі регіони України, були представлені вчора на урочистому відкритті першої на Закарпатті українсько-австрійської зустрічі ділових людей, що носила промовисту назву «День покупця».
    Просторий зал ужгородського готелю «Дружба» ледве вмістив усіх учасників та гостей цього представницького бізнес-форуму, ініційованого Закарпатською торгово-промисловою палатою, за сприяння Посольства Австрії в Україні та підтримки обласної влади.
    Поважних гостей з Австрії та їх українських колег і партнерів щиро вітали президент Закарпатської торгово-промислової палати Отто Ковчар, торговий радник Посольства Австрії в Україні Грегор Постль, а також від імені обласної влади – заступник голови Закарпатської обласної ради Михайло Мартин, який, зокрема, висловив впевненість у результативності роботи форуму бізнесменів і сподівання на його відчутний внесок у розбудову та зміцнення вже традиційних економічних зв’язків між Австрією та Україною. «Гадаю, сьогоднішня неформальна зустріч за «круглим столом» представників органів влади і бізнесових кіл Австрії та України, експертів і практиків послужить новим, потужним імпульсом для всебічного розширення і поглиблення вже існуючих партнерських взаємин між обома країнами в умовах розширеного Євросоюзу, адже добросусідство, взаємовигідне партнерство, мінімізація існуючих перешкод і бар’єрів у торгово-економічній та інших сферах через транскордонне співробітництво стає визначальним чинником загальноєвропейського інтеграційного процесу, здатне розв’язати чимало проблем, накопичених упродовж десятиліть.
    Тому обласна влада всіляко підтримує активну позицію Закарпатської торгово-промислової палати, яка послідовно і постійно ініціює подібні контакти, зокрема, і нинішній українсько-австрійський «День покупця», що вперше відбувається на теренах Закарпаття за сприяння Посольства Австрії в Україні. Адже це найбільш реальна і дієва можливість у справі зміцнення міжнародних відносин, розвитку сталого співробітництва і, водночас, – вирішення назрілих регіональних проблем.
    Причому, це в однаковій мірі стосується як економічних, так і соціально-культурних та гуманітарних проблем, вирішення нагальних питань екології, збереження довкілля, співробітництва на прикордонних водах тощо», сказав на завершення Михайло Мартин.
    Відтак, одразу після урочистого відкриття розпочалися предметні й зацікавлені переговори між українськими та австрійськими підприємцями, фірми та бізнесові структури яких представляють надзвичайно широкий спектр усіх сфер економіки, транспорту, послуг.
    Як повідомив, по завершені зустрічі керівник Закарпатської торгово-промислової палати Отто Ковчар уже під час першого дня роботи форуму бізнесменів було заключено й підписано близько 10 контрактів, а згодом ця цифра помітно зросте вже після подальшого узгодження та доопрацювання сторін.

Владислав Бильов