15 жовтня 2019

Першу транскордонну велодоріжку на Закарпатті відкрито

вівторок, 28 травня 2013, 15:53

26 травня в селищі Вилок відбулося офіційне відкриття велодоріжки Вилок–Пийтерфолво, яку прокладали дві країни. На урочистий захід з нагоди введення введенння в експлуатацію першої черги новозбудованої велодоріжки між населеними пунктами Вилок та Тисабекень – довжиною 3150 м зібралися кілька десятків людей.

Велодоріжка була побудована в рамках проекту ,,Інтегрована система велосипедних туристичних шляхів вздовж українсько-угорського кордону” HUSKROUA/1001/012 за підтримки Європейського Союзу та фінансуванням Програми прикордонного співробітництва ЄІСП ,,Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна” 2007-2013. Основні організатори- Центр українсько-угорського регіонального розвитку, Служба автомобільних доріг у Закарпатській області, Музей ім. Ондраша Йовша (Угорщина), сільська рада с.Береґшурань (Угорщина).

«Цей проект спільно з угорцями ми готували 4 роки, – розповів Йосип Торпоі, директор Центру українсько-угорського регіонального розвитку. – Євросоюз підтримав нашу ідею. Ця частина велодоріжки складає 3150 км, її бюджет – понад 100 тис.євро. Будується ще одна частина Берегово-Астей (КПП «Лужанка») протяжністю 3900 км, разом – майже 7 км».

Втім облаштуванням велодоріжки закарпатські партнери проекту не обмежилися. На Закарпатті відтепер вперше в Україні працюють велогіди. 15 осіб пройшли спеціальне навчання, володіють кількома мовами та можуть вільно проводити екскурсії «верхи» на велосипеді. «Нещодавно ми здійснили велотур протяжністю 330 км до Шарошпотока та Ніредьгази в Угорщині і провідники склали іспит вже на практиці, – каже Йосип Торпоі. – В Угорщині у рамках проекту нашими партнерами побудовано велозупинки. Їх ми побачимо у наступному турі, коли відкриватимемо черговий відрізок вело доріжки».

Генеральний консул Угорської республіки м. Берегово Іштван Товт на урочистій частині зауважив, що така інвестиція Євросоюзу слугує для розвитку туризму і здорового способу життя. Проект є практичним і для населення, мешканці тепер можуть легше потрапити один до одного на фестивалі, які часто проводять на Виноградівщині, Берегівщині та в Угорщині. «Так і має бути, географія одна, нас тільки відділяють кордони, – зауважив Іштван Товт. – Це тільки перша велодоріжка, робота буде продовжуватися».

Шандор Ковач, заступник голови Загальних зборів Сабольч-Сатмар-Берегської області, учасник проекту з угорського боку додав: їздити на велосипеді надзвичайно корисно, особливо в Україну. Адже тут чимало солодощів, тому велосипед допоможе солодкоїжкам тримати себе у спортивній формі.

Гості на практиці продемонстрували зацікавлення велопереїздами: після перерізання святкової стрічки сіли на велосипеди і поїхали.

zakarpattyatourism.info