14 грудня 2019

Петро Грицик: Обласна рада й надалі підтримуватиме проєкти та кращі практики Програми транскордонного співробітництва Угорщина‒Румунія –Україна 2014-2020

вівторок, 26 листопада 2019, 14:01

Сьогодні, 26 листопада, у конференційній залі урочища «Золота гора», що у с. Барвінок Ужгородського району, відбувся Інформаційний день у рамках третього Конкурсу заявок Програми транскордонного співробітництва Угорщина‒Румунія –Україна 2014-2020 .

Участь у заході взяли: заступник голови облради Петро Грицик і заступник голови ОДА Ігор Шинкарюк, експерти, науковці та представники органів місцевого самоврядування краю.

Як зазначили програмні менеджери Спільного Технічного Секретаріату ‒Тетяна Кліменко та Мелінда Шіло, регіональний представник ‒ Наталія Ліхольот, дана програма  базується на спільних зусиллях усіх чотирьох країн-учасниць і націлена на створення рамкового середовища для ефективного співробітництва між регіонами України та регіонами країн ЄС, які мають  спільний кордон. Та відмітили, що нині йдеться про третій і останній конкурс Програми з інфраструктурним компонентом, тож  цей час необхідно використати для підготовки і подачі заявок.

У своїй промові Петро Грицик від імені голови облради Михайла Рівіса, всього депутатського корпусу облради подякував організаторам семінару і привітав його учасників . Ця зустріч, на переконання посадовця, дасть змогу систематизувати, проаналізувати й оцінити попередні проєкти та напрацювати спільні можливості для подальшого взаємовигідного партнерства.

Петро Васильович пригадав перші етапи налагодження міжнародної співпраці у нашому краї ‒ від підготовки документі, написання грантів, програм до офіційних зустрічей, переговорів та підписання документів.

«На початках був певний відсоток обережності, невпевненості і навіть якоїсь  недовіри один до одного, бо ми лише стартували. І от сьогодні тут, у залі я бачу обличчя людей, які стояли у витоках участі нашого краю у Конкурсах Програм транскордонного співробітництва. Отже, в Закарпатті є люди, які хочуть позитивних змін на краще і знають, як їх наблизити. Сьогодні говоримо про вагомі результати проведених двох Конкурсів цієї Програми, оцінка яких дає основу на наступний програмний період. Ця справа живе і має майбутнє. Ви – молодці, бо робите для розвитку громад все, що у ваших силах і обласна рада  й надалі підтримуватиме проєкти та кращі практики цієї важливої для краю Програми», – наголосив П.Грицик та побажав учасникам семінару подальших успішних напрацювань.

Ігор Шинкарюк розповів про результати двох конкурсів Програми. Так, у рамках першого Конкурсу у Закарпатті реалізовано 4 великі інфраструктурні проєкти із бюджетом у понад 7 млн євро. В рамках другого ‒ буде реалізовано 35 проєктів, бюджет яких для Закарпаття становить понад 10 млн євро у таких сферах, як попередження надзвичайних ситуацій, розвиток прикордонної інфраструктури, туризму тощо. На сьогодні здійснюється реєстрація цих проєктів у Мінекономрозвитку. «З огляду на це, ми сподіваємось на злагоджену роботу у третьому Конкурсі задля  розвитку нашого краю та добра його жителів», – підсумував промовець.

Відтак учасники зустрічі обговорили тематику третього Конкурсу, бюджетну складову та терміни подачі заявок.

Виконавчий апарат облради