09 серпня 2020

Петро Грицик узяв участь у всеукраїнській скайп-нараді з питань земельної реформи

середа, 15 січня 2020, 17:35

Сьогодні, 15 січня, в ОДА відбулася всеукраїнська скайп-нарада з презентації фінальної редакції законопроєкту 2178-10 про земельну реформу в Україні, який підготовлено до другого читання у парламенті.

Ознайомив із документом заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

У її роботі взяли участь:  в.о. голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко, заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, директор департаменту агропромислового комплексу ОДА Юрій Лесьо, а також  представники сільських рад, аграрії та ін.

Так, заступник Міністра наголосив на принципових позиціях, відповідно до яких купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці.  Концентрація земель в одних руках складатиме до 10 тис га, розрахунок за землю – виключно безготівковий. Купувати землю у 50 кілометровій зоні від кордону буде заборонено, а також зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку. Банки зможуть брати землю лише у заставу, частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

“Принципово важливо, щоб громади  були переконані, що ця реформа – про розвиток та прозорість”, – підкреслив Тарас Висоцький.

Також заступник Міністра акцентував увагу на тому, що  пріоритети матимуть фермери. Зокрема, фермерські господарства зможуть купувати земельні ділянки без аукціону за ціною нормативної грошової оцінки, а також з розстрочкою до 7 років.

Проєкт закону передбачає з 1 жовтня 2020 року скасування заборони на продаж землі.

Учасники наради мали змогу висловити свої коментарі та поставити питання, на які заступник Міністра надав вичерпні відповіді.

Виконавчий апарат облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору