22 січня 2020

Петро Грицик узяв участь у всеукраїнській скайп-нараді з питань земельної реформи

середа, 15 січня 2020, 17:35

Сьогодні, 15 січня, в ОДА відбулася всеукраїнська скайп-нарада з презентації фінальної редакції законопроєкту 2178-10 про земельну реформу в Україні, який підготовлено до другого читання у парламенті.

Ознайомив із документом заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

У її роботі взяли участь:  в.о. голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко, заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, директор департаменту агропромислового комплексу ОДА Юрій Лесьо, а також  представники сільських рад, аграрії та ін.

Так, заступник Міністра наголосив на принципових позиціях, відповідно до яких купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці.  Концентрація земель в одних руках складатиме до 10 тис га, розрахунок за землю – виключно безготівковий. Купувати землю у 50 кілометровій зоні від кордону буде заборонено, а також зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку. Банки зможуть брати землю лише у заставу, частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

“Принципово важливо, щоб громади  були переконані, що ця реформа – про розвиток та прозорість”, – підкреслив Тарас Висоцький.

Також заступник Міністра акцентував увагу на тому, що  пріоритети матимуть фермери. Зокрема, фермерські господарства зможуть купувати земельні ділянки без аукціону за ціною нормативної грошової оцінки, а також з розстрочкою до 7 років.

Проєкт закону передбачає з 1 жовтня 2020 року скасування заборони на продаж землі.

Учасники наради мали змогу висловити свої коментарі та поставити питання, на які заступник Міністра надав вичерпні відповіді.

Виконавчий апарат облради