Підбито підсумки проєкту “Закарпатці, якими ми пишаємося!”

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 30 грудня, напередодні Нового року, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров зустрівся із переможцями рейтингового голосування, яке він запропонував на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук, наприкінці жовтня під назвою “Закарпатці, якими ми пишаємося!”

Мета проєкту – щоб про талановитих закарпатців, які роблять класні речі, бізнес чи просто допомагають людям, знало якомога більше жителів Закарпаття. Супутнє завдання проєкту – продовжити розвиток «Відкритого офісу», що у парку Малий Галагов в Ужгороді. До слова, тут свого часу вже була Дошка пошани.

–     Започатковуючи на своїй сторінці у Фейсбуці акцію «Закарпатці, якими ми пишаємося», я просив краян цього разу не відзначати політиків. Так, політика впливає на наше життя, політики формують курс, визначають як житиме країна, чи наша область. Безумовно, що серед них є люди,  якими ми пишаємося. Однак, на моє глибоке переконання, історія нашого Закарпаття, його особливість, не побоюся цього слова – душа, формується не в стінах цієї будівлі, вірніше, не лише тут. Закарпаття – це люди, які тут живуть, працюють, пишуть книги чи малюють картини, досягають успіхів у спорті і в багатьох інших сферах. Прославляють наш край в Україні і далеко за її межами.  Закарпатці, якими ми пишаємося. Це – ви друзі і я надзвичайно радий цій зустрічі!– наголосив голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров під час зустрічі з переможцями, щиро привітавши їх з прийдешніми святами. «Переконаний, –додав він, – що і в новому році ви й надалі прославлятимете наш край, Україну, робитимете добрі справи, нові проєкти! Ви можете розраховувати на всебічну мою підтримку, підтримку усього депутатського корпусу Закарпатської обласної ради. Адже  Закарпаття – сильне його людьми. Закарпаття – сильне вами!»

Отже, проаналізувавши понад 300 коментарів, складено рейтинг краян, якими пишаються закарпатці та які, на їхню думку, заслужили, аби про них дізналася уся область.

Відтак,  24 закарпатців, які за допомогою рейтингового голосування, увійшли в число переможців. Зокрема:

  • ВАЛЕНТИН ФРЕЧКА. Будучи одинадцятикласником, винайшов і запатентував метод виготовлення паперу з опалого листя. Його винахід потрапив у ТОП-33 українських стартапів.
  • ОЛЕКСАНДР ДАНИЛЮК. Лицар ордену «Народний Герой України». Старший ординатор операційно-перев’язувального відділення медичної роти 128-ї гірсько-піхотної Закарпатської бригади. Автор книги «Ті, що стомилися боятися».
  • ВОЛОДИМИР СМОЛАНКА. Нейрохірург, доктор медичних наук, професор, ректор УжНУ. Лауреат Національної медичної премії в номінації”Кращий практикуючий лікар”. Президент Української асоціації нейрохірургів.
  • ЙОСИП БАРТОШ. Художник, композитор і поет. Відреставрував середньовічний замок Сент-Міклош, що у с. Чинадієво. Нині фортеця – місце проведення виставок та мистецьких акцій.
  • НАДІЯ ДЬОЛОГ. Паралімпійка, чемпіонка України, Європи та світу з фехтування на візках. У 2018 – 2019 р. стала бронзовою призеркою Чемпіонатів світу з фехтування на візках (Угорщина, Корея).
  • ТЕТЯНА ЛІТУС – Знана у краї керамістка, талановита майстриня.
  • ПЕТРО МІДЯНКА. Український поет, педагог, яскравий представник українського постмодерного дискурсу. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2012) за збірку поезій 2010 року «Луйтра в небо».
  • МИХАЙЛО ГАЛ. Дворазовий чемпіон світу і Європи із важкої атлетики серед майстрів. 9 – ти разовий чемпіон України. Встановив 34 рекорди України. Рекордсмен світу та Європи.
  • ГАЛИНА ЯРЦЕВА. Тележурналістка, ведуча, авторка телевізійних проєктів. Координатор волонтерського руху підтримки закарпатських військових.
  • ЛЕОН ДАНКО. Лікар-травматолог. Керівник КНП “СОЛОТВИНСЬКА ОБЛАСНА АЛЕРГОЛОГІЧНА ЛІКАРНЯ” ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ.
  • ЖАННА ХОМА. Закарпатська дитяча письменниця, вчителька. У 2020 р. презентувала першу серію мультимедійного українськомовного серіалу для дітей – «Маленькі історії Дарчика та Міккі».
  • ФЕДІР ШАНДОР. Туризмознавець, експерт із закарпатського гастротуризму, доктор філософських наук. Заслужений працівник туризму.
  • АНАТОЛІЙ ГЕРЕЙ. Український фехтувальник на шпагах, чемпіон світу, багаторазовий призер чемпіонатів Європи та світу, заслужений майстер спорту України.
  • СІМ’Я ШТЕФАНЬО (Валентин і Вікторія). Засновники торгової марки «V&V Shtefanyo». Валентин став переможцем у номінації «Торгова марка 2010» серед закарпатських брендів. У 2014 р. Валентин Штефаньо відкрив першу унікальну кондитерську-цукерню в Ужгороді «V&V Shtefanyo».
  • ЄВГЕН ЧІЗМАР. Рятувальник Ужгородської гірської пошуково-рятувальної групи гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Закарпатській області. Йому присвоєно звання “Заслужений працівник цивільного захисту України” .
  • ОЛЕКСАНДР ГАНГУР. Спортсмен, учасник Всеукраїнських та Міжнародних змагань та чемпіонатів з класичного пауерліфтингу. Майстер спорту міжнародного класу.
  • ПЕТРО ПРИГАРА . Відомий сировар, власник «Селиської сироварні» – однієї з найвідоміших на Закарпатті дегустаційних атракцій.
  • ОЛЕКСАНДР ДЗЕМБАС. Закарпатський археолог, науковець, історик, експерт проєкту «Невицький замок», голова ГО «Невицький замок».
  • ІВАН МИРОН. Останній живий в’язень, який відбув 25 років у ГУЛАГу. Реабілітований 18 липня 2019 року.
  • МИРОСЛАВ ДОЧИНЕЦЬ. Український письменник і журналіст. Член Асоціації українських письменників. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року — за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води Господніх русел».
  • РОСТИСЛАВА ДЖУМУРАТ. Журналістка, телеведуча, засновниця медійного проєкту «Ранок на Тисі». Заслужений журналіст України.
  • РУСЛАН БАЛОГ. Один із наймолодших закарпатських волонтерів, який із 6-річного віку збирав допомогу: спочатку – для військових, а потім – для усіх потребуючих.
  • НАТАЛІЯ ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК. Заслужений працівник культури України, художній керівник і диригент Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Нагороджена орденом княгині Ольги І ступеня.
  • ТЕТЯНА ЛІТЕРАТІ. Журналістка, авторка проєкту «Втрачений Ужгород». Удостоєна звання «Почесний громадянин м.Ужгорода».

Пресслужба облради