Підписано Меморандум про співпрацю між Закарпатською обласною радою, Закарпатською облдержадміністрацією та Профспілкою працівників держустанов України

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 30 вересня, в.п. голови облради Йосип Борто, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко та голова Профспілки працівників держустанов України Юрій Піжук в урочистій обстановці підписали Меморандум про співпрацю.

Про можливі шляхи співпраці у рамках такої угоди детально розповів  Юрій Піжук та представив очільницю Закарпатської  обласної профспілкової організації працівників державних установ України Діану Гондорчин, яка забезпечуватиме комунікацію між учасниками партнерства.

Наголошувалося, що документ підписано для співпраці та консолідації зусиль, спрямованих на захист трудових прав і соціально-економічних інтересів  працівників підприємств, установ та організацій Закарпатської області, де діють організації Профспілки працівників державних установ України.

Сторони  співпрацюватимуть у кількох напрямках. Зокрема, щодо участі у здійсненні заходів у сфері соціального захисту, зайнятості працівників, умов оплати праці та охорони праці, що спрямовані на відстоювання трудових прав та соціально-економічних інтересів працівників, у тому числі, шляхом напрацювання спільних пропозицій та зауважень при опрацюванні проектів нормативно-правових актів, програм соціально-економічного розвитку регіону тощо. Вживатимуться заходи щодо забезпечення гідної оплати праці працівників, здійснення систематичного та  спільного моніторингу ситуації із оплати праці, виплати інших соціальних допомог, проведення спільних перевірок дотримання трудового та інших видів законодавств та ін.

Як відтак зазначив Йосип Борто, домовлено співпрацювати також у напрямку посилення інституційної спроможності місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області, вдосконаленню їх кадрового потенціалу, підняттю престижу державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, покращенню соціального захисту державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування тощо.

Крім того, надаватиметься сприяння утворенню первинних організацій Профспілки, у тому числі, у новоутворених об’єднаних територіальних громадах області.

Виконавчий апарат облради