20 Октябрь 2020

Підписано Програму розвитку співробітництва між Закарпаттям та Боршод-Абауй-Земплен на 2016-2017 годы

Понедельник, 29 Февраль 2016, 10:19

Днями у м.Мішкольц (Венгрия) в офіційній обстановці підписано Програму розвитку співробітництва між Закарпатською та Боршод-Абауй-Земплен областями на 2016-2017 годы.

З дводенним візитом до найбільш густонаселеного краю УгорщиниБоршод-Абауй-Земплен прибула делегація керівництва Закарпатської облради, аби обговорити подальшу співпрацю у рамках міжнародного співробітництва територіальних органів місцевого самоврядування в басейні річки Тиса. А также — об’єднати зусилля з охорони навколишнього середовища та управління цим водним басейном.

Угорську сторону представляли: голова області Боршод-Абауй-Земплен Терек Дежев, його заступниця – Банне др.Гал Болгарка, керівники фракцій від партій ФІДЕС-УГС, УСП та Йоббік. З української сторони: голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, його перший заступник – Йосип Борто, депутат облради Пейтер Чаба, заступник директора Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА, радник голови облради Юдіта Євчак та інші.

Керівник угорської області насамперед привітав Михайла Рівіса з обранням його на посаду голови Закарпатської облради. Та запевнив у подальшій підтримці двосторонньої міжрегіональної співпраці, спрямовану на розвиток транскордонних зв’язків, поліпшення інвестиційного клімату. Угорські партнери зацікавлені у створенні збалансованого транскордонного екорегіону ТИСА для реалізації конкретних економічних, транспортних, окружающей среды, водогосподарських та інфраструктурних проектів.

Михайло Рівіс від імені всього депутатського корпусу щиро подякував за допомогу Угорщини, яка надається Україні та Закарпаттю, особливо у теперішній складний період. А также — за підтримку територіальної цілісності нашої держави та її прагнення до асоціації в Євросоюз.

Незалежно від наших політичних уподобань, наші відносини мають бути добросусідськими, — мовив Михайло Рівіс та продовжив приказкою: — Адже близький сусід кращий від далекого брата.

Присутній на перемовинах керівник фракції від УСП Лукач Андраш зазначив, що при прийнятті важливих програм для соціального розвитку регіону, всі фракції, незалежно від їх політичних уподобань та пріоритетів, завжди голосують одностайно і на користь співвітчизників.

— Надеюсь, що наші сусідизакарпатські депутати також в такий спосіб допомагають краянам вирішувати нагальні проблемні питання та покращувати їх добробут, — звернувся Андраш Лукач до закарпатських гогстей.

А керівник фракції від партії Йоббік Міклош Арпад, щиро привітавши закарпатську делегацію, сказал, що в їх крайовому парламенті не має різкого протистояння між партіями. Кроме того, Програма розвитку співробітництва між Закарпаттям та Боршод-Абауй-Земплен на 2016-2017 роки була схвалена усіма партіями одноголосно. Він наголосив на тісній співпраці всіх народів тих країн, які живуть у Дунайському басейні, адже їх поєднує не лише кілька столітня історія, а й сьогоднішня екологія, зокрема забруднення навколишнього середовища.

Тиса проходить через наші території, тому всі проблеми потрібно вирішувати спільно, — вважає керівник угорської Правиці.

Насамкінець у сесійному залі загальних зборів офіційно перед представниками мас-медіа урочисто підписано Програму співробітництва на 2016-2017 годы. Відтак обидві сторони домовилися створити консультативний комітет, який координуватиме транскордонну співпрацю між двома регіонами, брати спільну участь у програмах Європейського Союзу, сприяти активізації інвестиційного співробітництва, участі організацій як державних, так і громадських у різних заходах, які відбуватимуться на території цих областей: у міжнародних виставках, фестивалях, форумах, ділових зустрічах у сфері економіки, торговля, здравоохранение, Культура, Экология, Туризм и т.д.. Также — ефективно використовувати можливості туристично-рекреаційного потенціалу обох регіонів, стимулювати встановлення побратимських відносин між містами і селами, поглибити культурно-гуманітарне співробітництво, зокрема у сферах освіти, Наука, Медицина, Культура, релігії, музейної та архівної справи тощо.

Як зазначили Михайло Рівіс та Дежев Терек, вони сприятимуть всебічному забезпеченню прав угорської національної меншини у Закарпатській області та української національної меншини в області Боршод-Абауй-Земплен.

Ссылка и: Медьє (регион) Боршод-Абауй-Земплен, де проживає майже 740 тысячи людей, знаходиться на північному сході Угорщини поблизу кордону зі Словаччиною та 200 км від Закарпаття. До неї входить 15 кіштершегів (районы) з 355-ма населеними пунктами. П’ять років тому підписано Угоду про співробітництво між Закарпатською обласною радою та самоврядуванням Боршод-Абауй-Земплен. В 2015 році у м.Сольнок (Венгрия) лидеры 12 обласних рад п’яти країн: Закарпатская (Украина), Кошице (Словакия), Марамуреш та Сату-Маре (Румыния), Воєводина (Сербия) и 7 східних областей Угорщини: Саболч-Сатмар-Берег, Яс-Надькун-Сольнок, Гевеш, Гайду-Бігар, Чонград, Бач-Кішкун, Боршод-Абауй-Земплен підписали Спільну декларацію про наміри щодо «Міжнародного співробітництва територіальних органів місцевого самоврядування в басейні річки Тиса».

В конце 2015 року створено Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА (Тиса EGTC). Це перше в Україні і Європі об’єднання регіонів, створене між країною-членом ЄС та третьою країною. Таким образом, Закарпатська область отримала унікальну можливість співпрацювати у новому форматі заради реалізації спільних інвестиційних та культурно-освітніх проектів. В апреле 2005 года. у м.Сольнок планується підписання масштабної Угоди про співробітництво територіальних органів місцевого самоврядування в басейні р.Тиса.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх