- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Підсумки Міжнародного Форуму «Україна у Карпатському Єврорегіоні»

В Ужгороді щойно завершив роботу Міжнародний Форум міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва «Україна у Карпатському Єврорегіоні», що тривав 14-15 червня.

Зокрема, сьогодні 15 червня у рамках другого дня форуму виступило близько 70 українських та закордонних доповідачів, провівши обговорення і дискусії у форматі Круглого столу «Карпатський Єврорегіон як важливий інституційний інструмент євроінтеграційного поступу України».

Після привітань ректора УжНУ Володимира Смоланки, учасники озвучили доповіді науково-практичної конференції пам’яті Сергія Устича «Карпатський Єврорегіон: підсумки та перспективи багатостороннього транскордонного співробітництва в умовах євроінтеграційного поступу України».

Доповідачі, зокрема констатували, що з часу останнього засідання керівників регіонів-членів МА «Карпатський Єврорегіон» в Ужгороді більше 10 років тому, на Європейському континенті, у світі відбувались і відбуваються немало важливих подій і змін та виникли нові системні проблеми й виклики.

Серед них, зокрема у КЄ  — вирішення проблем доступу до чистої питної води та водоочистки на сільських територіях; збалансування економічного і соціального розвитку відсталих, депресивних і, зокрема, гірських населених пунктів; розбудова прикордонної інфраструктури і транспортних комунікацій; посилення міжнаціональної та міжрелігійної злагоди і толерантності; вирішення проблем безпеки кордонів і транскордонної міграції; підвищення спроможностей регіональних систем охорони здоров’я долати глобальні виклики на зразок пандемії коронавірусу COVID-19 тощо.

Більшість учасників Міжнародного Форуму у м. Ужгороді підтримують ідею про те, що Закарпаття повинно стати зв’язуючим регіоном у формуванні партнерської співпраці Івано-Франківщини, Львівщини і Буковини з прикордонними регіонами Румунії, Угорщини і Словаччини.

Провівши обговорення і дискусії, учасники Міжнародного Форуму підписали міжнародну декларацію та виробили кілька пропозицій і рекомендацій.

Зокрема:

  1. Якнайшвидше відновити статутну діяльність «Карпатського Єврорегіон» після майже 7-річної паузи.
  2. Вважати Міжнародний Форум «Україна у Карпатському Єврорегіоні» 14-15 червня 2021року в м. Ужгороді початком міжнародних  обговорень  вдосконалення його діяльності.
  3. При плануванні чергових форумів (конференцій, круглих столів тощо) з проблематики Карпатського Єврорегіону, залучати ширші групи населення з країн-учасників, скоригувати «Стратегію Карпатського Єврорегіону – 2020 і на наступні роки» та доповнити інформацію про історію діяльності КЄ.
  4. Вважати текст проєкту Ужгородської декларації – 2021 остаточно схваленим лише після обговорення і врахування Оргкомітетом впродовж 20 календарних днів критичних зауважень і доповнень від дня опублікування у соціальних мережах.
  5. Ужгородську декларацію – 2021 перекласти на румунську, угорську, словацьку, польську і англійську мови та розіслати зацікавленим сторонам усіх країн Карпатського Єврорегіону.

Пресслужба Закарпатської обласної ради