07 грудня 2021

Підсумувавши роботу конференції, Михайло Кічковський звернувся до учасників зібрання зі словами щирої вдячності

Четвер, 9 вересня 2010, 22:53

У своєму виступі він сказав: Наша конференція підійшла до завершення. Конференція на якій вчені, експерти міжнародних наукових організацій, представники державних органів влади поставили перед собою амбітну мету – ще раз актуалізувати ситуацію щодо сталого розвитку гірських регіонів Європи, в тому числі Карпат, осмислити і запропонувати шляхи вирішення животрепетних питань, просторового їх планування і соціально-економічного розвитку, збереження екологічного і кліматичного балансу цієї частини світу, протидії природним і техногенним катаклізмам.
     Чи справилися ми з цим завданням? Сьогодні це питання хвилює кожного, хвилює всіх хто долучався до підготовки цього високоповажного форуму і хто слідкував за ним в очікуванні результатів. Тому за висновком організаційного комітету, керівників секцій, представників урядовців і парламентарів хочу запевнити усіх – так, справилися! І підтвердженням цього є прийняті нами документи, в яких дано не лише оцінки та відповіді на багато питань, й вказані шляхи подальших дій на всіх рівнях по виходу із ситуації.
     Ми обговорили і схвалили проекти Резолюції і Рекомендацій, які будуть винесені на розгляд Конгресу Ради Європи. Їх прийняття стане не лише важливим документом для орієнтації в роботі, а й відкриє нове бачення і шлхи вирішення проблем.
     Конференція підтвердила не тільки загальнодержавну, міжрегіональну, а й загальноєвропейську важливість її проблематики в контексті сучасних глобальних екологічних тенденцій. І не безпідставно прийнята нею Декларація увійде в історію під назвою Ужгородська. Без перебільшення, вона дійсно матиме неперехіднне значення.
     Конференція стала своєрідним підсумком тих багатьох напрацювань вчених, політиків, урядовців різних рівнів, громадських організацій упродовж ряду попередніх років. Цим самим, схвалені учасникам наукового форуму документи стануть визнанням особливої ролі Карпат у формуванні клімату та збереженні природного розмаїття континенту і необхідності невідкладного заходів щодо їх збереження та сталого розвитку сьогодні і в майбутньому.
     Далі М.Кічковський відмітив, що на секційних засіданнях панували взаєморозуміння, творчий підхід, прагнення того, щоб проекти резолютивних документів охоплювали весь комплекс проблем сталого розвитку Карпат та інших гірських регіонів Європи та визначали реальні шляхи їх вирішення.
     У результаті узагальнено і схвалено висновки, думки, пропозиції більше 80 регіональних і міжнародних конференцій, симпозіумів, семінарів з питань екологічної безпеки та сталого розвитку.
     Михайло Михайлович акцентував увагу у своєму виступі, що конференція пройшла під посиленою увагою вищого керівництва України та громадськості нашої держави, засобів масової інформації. Її учасникам надіслали свої вітання Президент України, Голова Верховної Ради, Прем’єр-міністр України. В роботі конференції взяли участь і виступили заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, міністри України Володимир Яцуба, Рафаель Сафуллін, голова Держкомлісгоспу Микола Шершун, заступники міністрів Михайло Тимохін, Василь Яцюк та ряд інших представників центральної влади, за що хочу їм висловити щиру вдячність.
     Своєю участю Конференцію підтримали представники регіональних та місцевих влад 18 країн, ряду міжнародних організацій.
     Він щиро подякував за участь керівникам Комітету з питань сталого розвитку конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, зокрема пані Гайя Доганоглу та давньому другу Закарпаття Валерію Кадохову, парламентарям та регіональним керівникам сусідніх країн – усім учасникам та гостям форуму.
     Можна з усією впевненістю сказати, – наголосив Михайло Кічковський, – що наша робота за ці два дні була активною і результативною. Крім виступів у рамках конференції проведено різноманітні заходи та зустрічі, відбувся обмін досвідом роботи. Зав’язано нові творчі контакти науковців та керівників регіонів, визначилися реальні шляхи подальшої взаємодії на рівні регіонів, областей та наукових інституцій. Одним із яскравих прикладів цього стала домовленість між Ужгородським національним університетом та керівництвом провінції Анталія Туреччини про можливості стажування студентів з туристичного профілю у Туреччині.
     Ще одним яскравим підтвердження активності і результативності нашого зібрання стала зустріч керівників регіонів – членів Міжрегіональної асоціації «Карпатський єврорегіон», на якій прийнято ряд важливих документів, покликаних дати транскордонному співробітництву нове дихання, сприяти запровадженню нових, зумовлених теперішнім часом, форм.
     Відтепер, – сказав Михайло Кічковський, – делегація України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи і він особисто, як її член, заручившись підтримкою учасників конференції, бачать свої завдання і обов’язок – домогтися остаточного прийняття Комітетом з питань сталого розвитку та пленарною сесією Конгресу Ради Європи щойно схвалених проектів Резолюції та Рекомендації. На завершення, в знак щирої вдячності і поваги, найактивнішим учасникам підготовки та проведення конференції він вручити почесні відзнаки і пам’ятні подарунки.

Прес-група облради