Підтримати бізнес та передати профтехзаклади у спільну власність запропонувала «майнова» комісія облради

Print Friendly, PDF & Email

На засіданні постійної комісії з питань регіонального розвитку, комунального майна та приватизації, яке відбулося за участі голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка та під головуванням Віктора Русина, обласні депутати розглянули проєкти рішень, що пропонуються на розгляд чергової сесії облради.

До членів комісії звернувся спікер облради, який закликав до консолідованої праці усіх політичних сил для узгодження рішень, які допоможуть вирішити нагальні питання, зокрема, перебування, навчання переселенців, гуманітарна допомога, підтримка військових та ін.

В. Чубірко окремо звернув увагу на питання житла внутрішньо переміщених осіб та розповів про заходи, що вживаються облрадою разом із закордонними партнерами щодо розв’язання цієї проблематики. Володимир Володимирович зазначив, що планує напрацьований проєкт найближчим часом представити на Комітеті Регіонів ЄС у Брюсселі із метою залучення додаткових коштів та готовий відповісти на усі запитання членів консультативного органу. Також обґрунтував свою думку щодо окремих організаційних питань, які розглядатимуться на сесії.

У ході засідання постійної комісії керуюча справами обласної ради, секретар комісії Мирослава Ливч інформувала про питання, що стосуються ефективної роботи Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради, зокрема обговорили із претендентом на посаду начальника цієї КУ бачення щодо перспектив розвитку установи обласної ради.

Відтак депутати погодили перейменувати комунальну організацію «Обласні курси підвищення кваліфікації працівників культури» у комунальну установу «Центр професійної підготовки працівників закладів (установ) сфери культури» Закарпатської обласної ради. Як зазначає ініціатор проєкту, обласна депутатка Наталія Шетеля, метою діяльності Центру є науково-методичне і організаційне забезпечення функціонування системи освіти, у тому числі педагогічної, в реальному соціально-економічному та освітньому просторі України.

Було скеровано також  на розгляд сесії й проєкт рішення «Про надання згоди на безоплатну передачу з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області цілісних майнових комплексів професійно-технічних навчальних закладів», що дасть змогу розмістити тут й ВПО.

Обласні депутати повторно розглянули зауваження до проєкту рішення про підтримку суб’єктів господарювання в умовах дії воєнного стану. На думку голови комісії Віктора Русина, така підтримка бізнесу у нашому краї є суттєвою, та допомагає підприємцям вижити у непростих реаліях сьогодення.

Крім того було розглянуто й низку питань щодо списання й передачі рухомого майна, яке перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а також погодили інші ініціативи з метою ефективного використання комунального майна.

Конструктивною була дискусія із директором КП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» Олегом Коцюбою про діяльність та проблематику підприємства у сучасних реаліях.

У ході засідання профільна комісія рекомендувала заслухати на сесії звіти керівників окремих комунальних підприємств за минулий рік та пропонували зміни до деяких проєктів рішень, що виносяться у сесійний зал.

У роботі комісії також взяли участь заступник голови облради Василь Дем’янчук, члени комісії Йосип Борто, Зоя Темнохудова, Петро Станко, Ірина Мацепура, а також керівники профільних структурних підрозділів ЗОВА.

Пресслужба Закарпатської облради