Півстолітній ювілей святкує Закарпатський музей народної архітектури і побуту

Print Friendly, PDF & Email

З нагоди свята, нині 25 червня, тут відбулися урочисті заходи за участі першого заступника голови Закарпатської обласної ради Йосипа Борто.

Привітати музейників також прийшли: голова обласної профспілки працівників культури України Наталія Товтин, представники мистецько-культурних устан та організацій, науковці та ін.

Про роботу над створенням позитивного іміджу, підвищенням конкурентоспроможності закладу, перспективи на подальшу інтеграцію в музейну спільноту краю, країни та світу в цілому розповів директор музею Василь Коцан.

Наголошувалося, що Закарпатський музей народної архітектури і побуту – один із перших музеїв-скансенів в Україні. Експозиція музею сформована за географічним та етнографічним принципами, над чим скрупульозно працювали фахівці та науковці музею. Якщо торік музей відвідало понад 120 тисяч відвідувачів, то у цьому році через карантинні заходи музей практично без гостей.

Йосип Борто від імені голови облради Михайла Рівіса, усього депутатського корпусу та від себе особисто щиро привітав колектив із 50-річчям від дня створення музею. «Ужгородський скансен – це унікальний сучасний музей під відкритим небом, який створює духовний зв’язок між сучасним світом і світом минулого, зберігає неповторний колорит багатовікових традицій і величну красу зразків культури нашого регіону. Тут ніби за допомогою машини часу можемо потрапити у прадавнє минуле Закарпаття, зануритися у культуру й традиції нашого народу», – сказав він. Відтак, пригадуючи свої перші відвідини музею у шкільні роки, підкреслив, що особливо такі «екскурсії у минуле» цікаві, пізнавальні й корисні для сучасної молоді, адже це унікальна можливість порівняти життя й побут наших предків із сучасним світом. Також Йосип Йосипович подякував колективу за професійну, віддану роботу й побажав усім мирного неба, міцного здоров’я, любові, творчих успіхів, креативності в умовах, що продиктовані сьогоденням, цікавих поповнень музейних зібрань. Та вручив директору Почесну грамоту облради, якою нагороджений колектив Комунального закладу «Закарпатський музей народної архітектури та побуту» Закарпатської обласної ради за вагомий внесок у справу збереження культурних цінностей краю та з нагоди відзначення 50-річчя створення закладу.

Привітав колектив музею і один із його перших директорів Василь Шеба, який серед іншого озвучив проблемні питання установи, а – це низькі зарплати співробітників, а також про необхідність ремонту автомобільного під’їзду до музею. Тож звернув увагу на це відповідальних за стан під’їзних доріг.

Завершилося святкове дійство презентацією унікальних виставок із фондових зібрань музею. Зокрема, виставки декоративно-прикладного мистецтва «Свято народних талантів», художньої виставки «Закарпатське село на полотнах художників краю» та виставки дитячих малюнків «Ужгородський скансен очима дітей».

Пресслужба облради