Покроково про те, як громадам, які безоплатно приймають переселенців, отримати компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг

Print Friendly, PDF & Email

Мова про усі витрати пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, поводженням з побутовими відходами та його вивезенням, газопостачанням, постачанням електроенергії, купівлею дров, пелетів, вугілля та інших видів палива.

Роз’яснюємо, як це працює більш детально.
 
Алгоритм дій наступний:
 
✅Орган місцевого самоврядування організовує розміщення тимчасово переміщених осіб на базі закладів, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності на безоплатній основі.

✅Відповідний заклад, підприємство, установа чи організація комунальної форми власності здійснює оплату комунальних послуг до 20-го числа місяця, наступного за звітним, у якому були отримані комунальні послуги. (наприклад, оплатити до 20 квітня 2022 року рахунки за надані комунальні послуги у березні 2022 року).

✅Інформація про оплату комунальних послуг надається відповідному органу місцевого самоврядування.

✅Орган місцевого самоврядування не пізніше третього робочого дня після оплати подає до відповідної обласної військової адміністрації заяву встановленої форми на отримання компенсації разом з підтвердними документами щодо фактичної оплати послуг.

✅Обласні військові адміністрації протягом двох робочих днів після отримання заяв скеровують узагальнену інформацію від органів місцевого самоврядування до Мінрегіону.

✅Мінрегіон  узагальнює інформацію, надану військовими адміністраціями, та готує проект рішення Кабінету Міністрів України про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для компенсації.

✅Орган місцевого самоврядування отримує компенсацію.

✊Дякуємо усім громадам, що дали прихисток