Проєкт «Центр протипожежної освіти для дітей типу «Вогник» в Ужгороді (Закарпатська область)» реалізовується спільно із Генеральним консульством Республіки Польща у Львові та Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області. Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога» профінансовано майже 26 тис. євро.
Навчальний простір – це ігрова зона, де облаштовано спеціальні імітатори ознак пожежі в місцях найчастішого їх виникнення, а саме побутові прилади в приміщеннях кухні та житлової кімнати.
Також у класі влаштовані інтерактивні засоби, зокрема обладнання для перегляду навчальних фільмів про види небезпек, які можуть трапитись у житті, кімнату забезпечено також відповідними меблями і навчальними засобами. На стінах – тематична візуалізація з наочним зображенням пожежної техніки, правил поводження з вогнем та іншої інформації, в доступній для дітей формі.
Генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкєвіч, зазначає, що у Польщі «Вогники» є майже у кожному районі і вони дуже різноманітні. Навчається у такій кімнаті майже кожна польська дитина. Відтепер діти у Закарпатті також можуть скористатися сучасним інструментом для навчання.
Участь у відкритті також узяли: голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, голова ДСНС у Закарпатській області Роман Гудак, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА Мар’яна Марусинець, Консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Томаш Коваль, спеціаліст із допомоги для розвитку політико-економічного департаменту Генконсульства Республіки Польща у Львові Артур Гроссман та Ужгородський міський голова Богдан Андріїв.
Довідково: «Польська допомога» – це багаторічна програма співпраці для розвитку, яку реалізує МЗС Республіки Польща у співробітництві з органами державної влади, неурядовими організаціями та місцевими структурами країн-партнерів, а також діяльність у заходах міжнародних організацій. Головною метою польської допомоги є підтримка сталого розвитку суспільства та економіки в країнах, що розвиваються, реалізація ініціатив, спрямованих на зменшення бідності, покращення здоров’я населення, підвищення рівня освіти тощо. Україна, після повномасштабної російської агресії, стала головним пріоритетом для реалізації концепції програми.