Понад 300 юних тимчасово переселених українців отримали  подарунки від своїх однолітків з Євросоюзу

Подарункові набори, іграшки, солодощі, канцелярські набори, одяг та ще багато іншого до Міжнародного Дня захисту дітей передало керівництво Закарпатської облради від партнерів Закарпаття з Чехії, Австрії, Литви та інших країн ЄС тимчасово переселеним до Ужгорода дітям, котрі проживають у гуртожитках Ужгородського національного університету.

Спочатку відвідали гуртожиток №4, що на вул. Університетській в Ужгороді. Тут наразі проживає близько 600 внутрішньо переселених співвітчизників, 145 з яких — діти. Малеча згуртувалася навколо акторів Закарпатського обласного муздрамтеатру ім. братів Шерегіїв, які організували для діток розважальну програму. Серед дітей — юні жителі Рубіжного, Миколаєва та інших міст, які нині зазнають інтенсивних ракетних атак ворога.

«Ці подарунки, які ви сьогодні отримуєте, це – фактично подарунки від таких же діток і родин із Чехії, Австрії, Угорщини, Прибалтики та інших наших партерів Євросоюзу. Я хочу сказати вам, що коли росія напала на Україну, всі ці люди почали приносити у пункти прийому гуманітарної допомоги у своїх країнах, не лише продукти харчування, а й ті речі, через які вони хотіли висловити нам підтримку. Дітки з Височіни, Пардубіце, Відня, Праги, Брно та інших міст ЄС приносили свої улюблені іграшки, ігри, свої речі, якими хотіли поділитися з вами. Кожен навіть маленький подарунок, який ви сьогодні отримали, це –привіт від таких же діток із Євросоюзу та знак підтримки України і українців. Я хочу, щоб ці іграшки, де б ви не були, скільки б років вам не виповнилося, завжди нагадували вам про ваших однолітків з ЄС, з якими, думаю, ми вже дуже швидко будемо жити в одній спільноті.

Дуже радий, що цей міжнародний День захисту дітей ви і ми зустрічаємо у безпеці. Вірю, що дуже скоро безпечно стане і в інших областях нашої України, де зараз ідуть бойові дії…», — звернувся до дітей та їх батьків голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

Крім голови обласної ради, вітати діток приїхали заступник голови Василь Дем’янчук та депутат облради Петро Станко.

Відтак подарунки передали діткам, що приїхали з Харківщини, Київщини, Запорізької, Житомирської областей, Донбасу та Півдня України і проживають у гуртожитках УжНУ №1, №2 і №3. Разом тут проживає понад 170 юних українців. Діти і батьки дякували за подарунки і зізнавалися, що попри все, найбільшим подарунком для них була б можливість повернутися додому у вже мирні, вільні від ворога і безпечні міста.

Пресслужба Закарпатської обласної ради