Понад 8 мільйонів українців загинуло у війні двох тоталітарних режимів проти людяності

Print Friendly, PDF & Email

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Українці вшановують пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.
 
Історичні джерела нагадують – Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства – загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Українців – понад вісім мільйонів: близько 3 мільйонів воїнів та 5 мільйонів цивільних. Також історики наголошують, що два тоталітарні режими: націонал-соціалістичний (нацистський) у Німеччині й комуністичний в СРСР, вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду.
 
Сьогодні, на Пагорбі Слави в Ужгороді керівники області – Володимир Чубірко, Віктор Микита разом із представниками місцевої влади, правоохоронних органів, військовими поклали квіти до Меморіалу загиблим воїнам на Сході та на могили українських захисників.
 
Голова облради з цієї нагоди зазначив:
“Вже традиційно у ці дні росія масовими атаками нагадує, ким є насправді, з яким злом ми маємо справу. Але, упевнений, ми вистоїмо, переможемо і будемо вільною країною у демократичній Європі, бо ми — нація з незламним духом свободи. Шануємо тих, хто віддав життя за перемогу над нацизмом».