Посол Ізраїлю на Закарпатті: «У нас спільні проблеми і спільні вороги…»

Print Friendly, PDF & Email

У Закарпатській обласні раді щойно відбулася зустріч Надзвичайного і повноважного Посла Ізраїлю в Україні Михайла Бродського з головою ради Володимиром Чубірком та першим заступником Андрієм Шекетою.
 
Володимир Чубірко розповів ізраїльському дипломату про співпрацю з єврейською громадою Закарпаття й України. Зокрема озвучив ініціативу головного равина України Асмана Моше Реувена, який перебуваючи влітку на Закарпатті, вирішив покращити умови, у яких лікуються наші військовослужбовці, закупивши за власний кошт 30 кондиціонерів. Через єврейську громаду в Ужгороді також здійснено чимало гуманітарних місій у краї.
 
Зважаючи на військовий стан, на щоденну ракетну та іншу повітряну загрозу в Україні та на досвід Ізраїлю у боротьбі з цим явищем, Володимир Чубірко через Повноважного Посла до уряду Ізраїлю з проханням допомогти керівництву нашої країни у протистоянні цій небезпеці.
 
У свою чергу Надзвичайний і повноважний Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський зауважив, що краще менше говорити, але більше робити. «У Ізраїля з Україною тепер спільні проблеми і спільні вороги…», — додав пан Посол. Бродський. Він також розповів, що з початку військової агресії росії проти нашої держави, уряд Ізраїлю гуманітарно допомагав Закарпаттю і продуктами харчування і генераторами та у організації лікування наших дітей. Він також запевнив, що Ізраїль допомагатиме Україні й надалі. З досвіду своєї країни зауважив, що ця допомога буде особливо актуальною особливо після гострої фази війни для відновлення України.
 
У свою чергу Володимир Чубірко пообіцяв всіляко сприяти спільним з Ізраїлем проектам та заявив про готовність співпраці обласної ради у всіх можливих українсько-ізраїльських ініціативах.
 
На Закарпатті нині проживає близько 500 сімей євреїв, з них майже половина — в Ужгороді. Вони об’єднані навколо синагоги на вулиці Руській в обласному центрі та головного рабина Закарпаття Вільгельма Менахема Менделя.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради