- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Постійні комісії обласної ради приступили до розгляду питань 16 –ої сесії

[1]Сьогодні, 16 вересня, депутати обласної ради розпочали робочий тиждень із розгляду питань, що пропонуються до порядку денного 16 сесії облради, яка відбудеться 26 вересня 2019 року .

Так, свої засідання провели дві профільні комісії: з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, яку очолює Пейтер Чаба, та з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики, де головує Ільдіко Орос.
Основна увага була зосереджена на профільних питаннях. Водночас не менш зосереджено депутати обговорили внесення змін до обласного бюджету та до діючих програм у сфері соціального захисту, оздоровлення та відпочинку дітей , навколишнього середовища тощо.

На обох комісіях обласні обранці детально проаналізували питання про схвалення Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області. Наголошувалось, що в документі враховані рекомендації Мінрегіону, експертів і спеціалістів краю, які, працюючи над ним, брали до уваги специфіку Закарпатської області, побажання громад. Приміром, на комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації підтримано даний проект рішення та сказано: у проекті потрібно врахувати всі рекомендації і побажання депутатських фракцій.

На комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики, обговорюючи освітні питання, зазначалось, що реформа освіти в Україні покликана перетворити українську освіту на інноваційне середовище, покращити матеріально- технічну базу навчальних закладів, впроваджувати нові стандарти тощо. А тому слід створювати базові чи то опорні навчальні заклади, оскільки малокомплектні школи, де навчаються по 5-10 учнів і один вчитель викладає кілька предметів, не мають перспектив.

У ході розгляду питання «Про ліквідацію Домбоківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради», з якого інформувала директор департаменту освіти Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, йдеться про ініціативу щодо переведення 16 дітей цієї спецшколи до Перечинської ЗОШ-інтернату І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, який є сучасним закладом інтернатного типу з облаштованими мультимедійними кабінетами, інтерактивними дошками і профорієнтаційним терміналом. А на базі Домбоківської ‒створити ще один відпочинковий табір на зразок «Арніки», який зможе приймати близько 80 дітей для відпочинку і продовження навчання у місцевій школі. Профільна комісія підтримала цю ініціативу одноголосно.

Члени комісій зосереджено вивчили питання про надра і майно, а також про клопотання щодо відзначення щорічною Премією Верховної Ради України достойних краян.
Традиційно всі депутатські пропозиції і зауваження будуть відтак опрацьовані та подані на розгляд президії облради.

Виконавчий апарат облради