Постійні комісії розпочали вивчення проєктів рішень, що пропонуються  до порядку денного третього пленарного засідання першої сесії облради VІІІ скликання

Print Friendly, PDF & Email

Так, за участі очільника обласної ради Олексія Петрова відбулося засідання комісії обласної ради з питань бюджету в режимі онлайн – конференції, що дало змогу долучити до її роботи обласних обранців з  районів і міст краю.

Провів засідання голова  комісії  Михайло Рівіс.

У її роботі взяли участь: заступник голови обласної ради Денис Ман, депутати облради Віктор Русин  та Мирослава Ливч.

Комісія, готуючись до третього пленарного засідання першої сесії обласної ради 8-го скликання, обговорила профільні питання. Серед ключових – проєкт обласного бюджету на 2021 рік.  Інформували  по суті директор департаменту фінансів облдержадміністрації  Петро Лазар та заступник директора Наталія Боркулеш. Вони заначили, що проект обласного бюджету на 2021 рік сформовано з урахуванням змін, внесених до Бюджетного та Податкового кодексів України й інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин. Інформували про прогнозовані  показники за основними видами доходів та видатків на 2021 рік.

Так, загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2021 рік прогнозується в у сумі 2143,5 млн грн. Податки, збори та інші доходи – 912,7 млн грн, що на 1,9 відс., або 17,1 млн грн більше затвердженого плану на 2020 рік. Податок на доходи фізичних осіб запланований у сумі 741,2 млн грн.  Загальний обсяг видатків передбачено у сумі 2128,9 млн грн. Передбачаються кошти для фінансування  43 обласних  програм.

Учасники засідання уважно розглянули  проєкт обласного бюджету на 2021 рік у розрізі галузей бюджетної сфери, зокрема охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, навколишнього природного середовища, культури, спорту та ін., буквально вникаючи у кожну цифру, аби напрацювати оптимальний варіант важливого для області документа.  

Так, за словами директора департаменту освіти і науки ОДА Ганни Сопкової, у 2021 році на утримання установ освіти та виконання Програм в обласному бюджеті передбачено 574, 3 млн грн.  Захищені статті  займають 95,6%. Передбачено видатки для фінансування 12 інтернатних закладів – 190, 9 млн грн. Оскільки до 1 вересня 2020 р. не було прийнято рішення щодо ліквідації Великоберезнянської та Перехрестівської  загальноосвітніх шкіл –інтернатів І-ІІ ст., Часлівецької школи-інтернату І-ІІ ст, то на їх утримання  до кінця навчального року передбачено 23, 9 млн  грн. З обласного бюджету утримуються і 4 заклади позашкільної освіти та 13  закладів профтехосвіти.

Мирослава Ливч порушила питання щодо необхідності завершення будівництва спортзалу у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Неліпино Свалявського району.

Коли зайшлося про медичну галузь, то, за словами Михайла Рівіса,  «важливо зосередити увагу на обласних медзакладах, а напрямки використання коштів затверджувати рішенням обласної ради».

Як інформували керівництво департаменту охорони здоров’я ОДА, виконати вдалося тільки Програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Закарпатської обласної ради на 2020 -2021рр. у межах виділених асигнувань, оскільки виконання інших програм частково  призупинено через пандемію COVID-19.

Порушили присутні і питання механізму оплати праці спеціалістів  обласних медзакладів по лінії екстреної меддопомоги, які виїжджають на місця зі своїми матеріалами, інструментами. Члени комісії поділились своїми думками та пропозиціями.

У підсумку підтримано  ініціативу Олексія Петрова про те, що необхідно в рамках чинного законодавства врегулювати механізм взаємодії між медзакладами районного та обласного підпорядкування,  сформувати групи ургентних спеціалістів, а також залучати кваліфікованих фахівців у медустанови  громад, забезпечивши їм належні умови праці та проживання.

Було заслухано всіх розпорядників коштів та  розглянуто  їхні пропозиції.

Олексій Петров, вислухавши  керівників департаментів ОДА , наголосив, що розпорядники коштів у своїх фінансових запитах повинні насамперед передбачити у повному обсязі заробітну плату та інші захищені статті. Крім того, приділити посилену увагу  ефективному фінансовому менеджменту, залученню додаткових джерел та пошуку власних можливостей, виважених  рішень, які працюватимуть на розвиток краю та добробут його жителів.  

Пресслужба облради