Повіт Сату-Маре та Закарпатська облрада підпишуть меморандум про співпрацю

Заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Іванчо та депутат облради Йосип Борто взяли участь у Х-му міжнародному симпозіумі «Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність», що проходив у місті Сату-Маре.

«Знаю, що на Закарпатті і нині є села, жителі яких мають родичів по той бік кордону, який свого часу розділив братні народи. Тому зараз ми намагаємося робити все для того, аби бути ближчими один до одного», — сказав у вітальному слові на симпозіумі Василь Іванчо.

Одним із таких кроків на зустріч сусідам Василь Іванчо назвав будівництво Міжнародного автомобільних пунктів пропуску Біла Церква — Сігету-Мармаціей та Яблунівка – Ремети. Спорудження останнього наразі розглядається як частина транснаціонального проекту «Мале Карпатське коло», що з’єднає Польську Республіку, Україну та Румунію. Новий пункт пропуску сприятиме зменшенню черг на діючих КПП у межах українсько-румунського кордону, сприятиме покращенню інвестиційного клімату, створенню нових робочих місць і доступності Нижньої Апші та інших сіл Тячівщини для туристів…

Керівник Союзу українців Румунії Микола-Мирослав Петрецький, у свою чергу повідомив, що очолювана ним установа під час різносторонніх зустрічей на вищому рівні у Румунії теж піднімає це питання.

Заступник голови Закарпатської облради, крім іншого, поінформував, що не так давно на Закарпатті спільно з румунськими партнерами перше в Україні впроваджено у навчальний процес у школах Нижньої Апші та Солотвина таку новітню технологію, як доповнена реальність.

В області також працює чотири обласні національно-культурні товариства румунської спільноти.

Василь Іванчо також розповів, що, відповідно до освітніх запитів румунської національної меншини, в області створено відповідну мережу навчальних закладів.

Аби вивести співпрацю між Закарпаттям та повітом Сату-Маре на якісно новий рівень, Василь Іванчо та Микола-Мирослав Петрецький домовилися про підписання меморандуму про співпрацю між Закарпатською обласною радою та Союзом українців Румунії.

Пресслужба Закарпатської обласної ради