19 березня 2019

Позачергова сесія облрада фінансового підтримала закарпатських військових та прийняла звернення з вимогою їх ротації

четвер, 26 червня 2014, 13:35

Сьогодні, 26 червня відбулося позачергове пленарне засідання 18 сесії обласної ради VІ скликання.

Приїхали на зустріч із депутатами і група солдатських матерів і дружин військовослужбовців і з  вимогою провести негайну ротацію закарпатських учасників АТО.

Насамперед головуючий Іван Балога повідомив, що депутати ініціювали розглянути  на позачерговому пленарному засіданні сесії облради питання щодо матеріально-технічного забезпечення військовослужбовців краю і надання допомоги сім’ям загиблих закарпатських армійців. Також йдеться і про звернення з вимогою ротації закарпатських військових. Ця пропозиція була підтримана   більшістю депутатів облради.

«На жаль, кожного дня ми отримуємо сумні звістки про загибель українських військових, які виконують свій обов’язок в зоні АТО та мирних жителів сходу України. Тому пропоную розпочати роботу із вшанування пам’яті полеглих хвилиною мовчання», – мовив Іван Іванович.

Після цього депутати розпочали свою роботу, обрали секретаріат, затвердили порядок денний.

Насамперед розглянули  та затвердили програму матеріально-технічного забезпечення 4-го батальйону територіальної оборони, військових підрозділів та інших учасників  антитерористичної операції, розташованих на  території Закарпатської області. Як наголосив головуючий, під час розгляду цього питання на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань: охорони здоров’я; бюджету; освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики були внесені зміни та доповнення. То ж  даний проект  рішення  був розданий депутатам у новій редакції. Відповідно до неї,  обласною  радою виділяється на дану програму 6,4 млн.грн. Фінансуватимуться  її заходи відповідно до заявок командирів військових підрозділів і керівників підрозділів інших учасників АТО, затверджених військовим комісаром Закарпатської області та погоджених комісією облради з питань бюджету.  Ці кошти буду скеровані на забезпечення закарпатських військових  засобами індивідуального захисту, зв’язку та предметами речового майна і спорядження для підтримання боєготовності та ефективного виконання поставлених завдань.

Дуже важливим є рішення стосовно казначейства, якому  доручено проводити платежі протягом трьох днів з дня отримання платіжок на фінансування цієї програми. Та запропоновано дозволити військкомату закупляти необхідні засоби без проведення тендерних процедур, які зазвичай суттєво затягують час. Голова ради Іван Балога зазначив, що ці рішення  дуже необхідні в нинішніх умовах.

З цього питання детально інформував військовий комісар Закарпаття Іван Васильцюн. Він відзначив, що таке рішення дозволить прискорити закупівлі на два місяці. Також за його словами,  рішення було вкрай необхідним, адже мова йде не про звичайні товари, а перш за все, про засоби захисту, такі як шоломи та бронежилети. Їх неможливо закупити у будь-який момент, адже келеварові шоломи, до прикладу, виготовляє лише один завод в Україні, котрий працює на потреби Міністерства оборони. Саме тому за наявності можливості купити ці речі, гроші слід виділяти якнайшвидше.

Після цього майже одноголосно депутати внесли зміни і доповнення  до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2014 рік.   Мова про виділення 1,8 мільйон гривень на  забезпечення транспортування, харчування та розміщення в санаторіях,  готелях та інших закладах області сімей військовослужбовців та осіб, які прибули в область не тільки з Автономної Республіки Крим, м.Севастополя, а й регіонів України, де триває  антитерористична операція

Більшістю голосів було підтримано і пропозиція про виділення 100 тис грн. для надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців із Закарпаття.

Зміни до обласного бюджету на 2014 рік депутати також внесли  одноголосно. Владислав  Адам – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету зазначив, що для оперативного вирішення питань, які сьогодні розглянуті,  треба прийняти ж протокольні рішення. Суть їх у забезпеченні з боку відповідних державних структур якісного, належного  та своєчасного виконання  депутатських ухвал . Пропозиція Владислава Адама була підтримана як  логічна  майже одностайно. Зрештою  як і звернення депутатів обласної ради до Міністерства оборони України (щодо невідкладної ротації закарпатських військовослужбовців, які беруть участь у антитерористичній операції на Сході України, та негайного вирішення питань належного матеріально-технічного забезпечення усіх військовослужбовців).

Висловились і солдатські матері, які стурбовані відсутністю у бійців якісної амуніції, харчування, побутових умов тощо. Вони за мир і щастя на своїй землі, але з своїми живими синами і чоловіками. А також за те, щоб закарпатський батальйон територіальної оборони залишили вдома.

З боку військових мовилось про те, що  першочергове завдання батальйону – захищати стратегічні об’єкти на території краю. Також активісти просили перевірити закарпатських правоохоронців та військових  на предмет “відкосу” від служби. Громадськість таким чином хочуть вияснити, хто “відкосив” від участі в бойових діях. Список військових, які за цей період пішли у відпустку, чи були на лікарняному, перевірять на правдивість та передадуть інформацію відповідним органам.

Голова облради Іван Балога, підсумовуючи емоційну розмову матерів,  наголосив, що саме на прохання батьків депутати облради  підготували та ухвалили відповідне звернення до Міністра оборони України,  в якому порушуються найболючіші питання – і про ротацію, і про матеріальне забезпечення солдат, і про офіційне  надання їм статусу учасника бойових дій.

Прес-служба облради

[Gallery not found]