Праліси та дозволи на санітарні охоронні зони — у фокусі профільної комісії Закарпатської облради

Print Friendly, PDF & Email

Відбулося засідання постійної комісії Закарпатської обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів під головуванням Івана Дурана та за участі першого заступника голови Закарпатської облради Андрія Шекети, заступника голови комісії Миколи Дербака, секретаря Юрія Покорби, членів комісії Гейзи Гулачі, Олександра Кеменяша, Івана Савка, представників Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА і запрошених.

Найбільшу дискусію викликало питання про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Ідеться про 5 пам’яток пралісів на території ДП «Перечинське лісове господарство», 7 – у ДП «Міжгірське лісове господарство», 1 пралісова пам’ятка  природи у ДП «Воловецьке лісове господарство» та 7 у ДП «Мокрянське лісомисливське господарство».

Зокрема, присутні на засіданні комісії представники Усть-Чорнянської територіальної громади Тячівського району озвучили депутатам стурбованість жителів громади щодо заборони проїзду, випасання худоби та збирання дикорослих рослин на деяких територіях, яким планують надати природоохоронний статус.

У свою чергу Андрій Шекета разом з начальником Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА  Юрієм Шпонтаком запевнили керівництво громади, що природоохоронна зона пралісів не забороняє випас овець, пересування дорогами та заборону збору ягід і грибів. Ідеться лише про заборону промислового збору дикорослих із використанням техніки, заборону рубок деревини. Також екологи повідомили представникам ОТГ, що дороги не входитимуть у природоохоронні зони і будуть виведені за їх межі. Тобто пересуватися тими ж дорогами люди зможуть і надалі.

Схоже питання на комісії піднімала і представник Тур’я-Реметівської громади Ужгородського району та голова Міжгірської ОТГ.

В результаті тривалих обговорень, комісія вирішила рекомендувати на розгляд сесії обласної ради питання пралісів, але з виключенням із переліку об’єктів природно-заповідного фонду окремих територій лісництв.

Члени комісії також розглянули питання про затвердження проекту зон санітарної охорони ділянки «Маргіт-1» Голубинського родовища мінеральних вод, де розташована свердловина № 7-ГП(д) в с. Солочин Свалявського району. З цього приводу було вирішено, що питання буде рекомендовано до розгляду на сесії за умови, що 18 травня до засідання президії обласної ради власники родовища та представники ОТГ нададуть свої аргументи щодо цього проекту.

Члени комісії також рекомендували до прийняття на сесії Звернення Закарпатської обласної ради про підтримку законопроєкту щодо управління відходами та розглянули ряд листів щодо природоохоронної діяльності в області.

Зокрема — рекомендували підтримати Звернення депутатів Тернопільської обласної ради від 17 березня 2021 до ВРУ, КМУ, обласних рад України щодо відновлення обласним радам повноважень у частині надання спеціальних дозволів на користування корисними копалинами місцевого значення. Відповідне звернення до вищих органів влади пропонується надіслати і від Закарпатської обласної ради.

Прес-служба Закарпатської обласної ради