Президія обласної ради висловилася з приводу питань, пропонованих на третє засідання 3-ї сесії

Print Friendly, PDF & Email

Напередодні 3-го засідання 3-ї сесії Закарпатської обласної ради відбулося засідання Президії за участю очільника облради Олексія Петрова, заступника Василя Іванча, голови ОДА Анатолія Полоскова, першого заступника голови ОДА Мирослава Білецького, заступника голови ОДА Петра Добромільського, депутатів облради, керівників фракцій і постійних комісій та представників виконавчого апарату обласної ради.

Враховуючи, що на порозі «жовта» зона, члени Президії погодили заслухати звіт щодо вжитих заходів із недопущення поширенню інфекції COVID-19 в Закарпатській області та стану вакцинації працівників освітніх закладів захворюванням населення на коронавірусну інфекцію.

Президія вирішила підтримати проекти рішення про звернення депутатського корпусу до вищих органів влади, серед них – щодо підтримки ініціативи з питань фінансування спеціалізованої медичної допомоги пацієнтам з легеневою патологією, щодо недопущення підвищення тарифів, щодо створення у Закарпатті Регіонального центру оцінювання якості освіти, щодо фінансування спеціалізованої медичної допомоги, щодо виділення окремої субвенції з державного бюджету на придбання комунальної техніки для гірських територій тощо.

Одноголосно Президія підтримала і важливу для області проблему йододефіциту у вигляді заходів із профілактики йодної недостатності серед населення Закарпатської області на 2021-2025 роки.

Вирішено також пропонувати на сесії підтримати громадян, які постраждали від пожежі, стихійного лиха та підтоплень, у рамках Регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2019 – 2021 роки». А також — вирішили дофінансувати програму «Турбота» з тим, щоб виділити по 500 тис грн. на лікування юних закарпатців: хворого на СМА Павлика Мотички та Кіри Зайцевої, якій діагностували гострий лімфобластний лейкоз.

Члени Президії підтримали пропозиції профільної комісії з питань бюджету щодо розподілу державної субвенції у розмірі 2,7 млн грн місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійно-технічної освіти.

Серед іншого члени Президії запропонували затвердити на сесії клопотання щодо відзначення щорічною Премією Верховної Ради України – педагогічних працівників загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів. А також пропонували затвердити Програму боротьби з карантинними рослинами у Закарпатській області на 2021 – 2025 роки.

Нагадаємо, що третє пленарне засідання третьої сесії Закарпатської обласної ради VIII скликання відбудеться 23 вересня.
Початок — об 11.00.

Пресслужба Закарпатської обласної ради