Президія узгодила опрацьовані постійними комісіями проєкти рішень порядку денного другої сесії облради 

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 22 лютого, відбулося засідання президії обласної ради, яке за регламентом, перед сесією провів голова ради Олексій Петров.

У її роботі взяли участь: перший заступник голови облради Андрій Шекета, заступник голови – Денис Ман, перший заступник голови ОДА, депутат облради Мирослав Білецький, заступник керівника виконавчого апарату Юрій Гузинець, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, очільники постійних депутатських комісій облради та уповноважені представники депутатських фракцій в облраді та ін.

Присутні розглянули пропозиції до проєкту порядку денного другої сесії облради, регламент роботи її першого пленарного засідання та рекомендували насамперед заслухати інформації про результати діяльності органів прокуратури на території Закарпатської області у 2020 році та, на вимогу дня, – про ситуацію в області, яка склалася у зв’язку із захворюванням населення на COVID -19.

Реагуючи на виклики сьогодення, президія підтримала пропозицію щодо внесення на перше пленарне засідання окремих проєків рішень, як невідкладні, додатково ініційованих облдержадміністрацією та депутатами облради. Серед них – про Звернення Закарпатської обласної ради щодо затвердження порядку перерахунку пенсій військовослужбовцям, а також про необхідність відновлення інвестиційного режиму СЕЗ «Закарпаття», оскільки дострокове припинення ефективного інвестрежиму негативно позначилося як на економічній ситуації краю, так і на інвестиційному іміджі краю.

Як актуальне – підтримала президія й ініціативу до вищих державних органів влади щодо розроблення оптимального механізму реалізації необробленої деревини. Мова про експериментальний проєкт із реалізації з 1 лютого 2020 року по 1 квітня 2021 року необробленої деревини шляхом продажу її на електронних аукціонах системи «Прозорро. Продажі». Така ситуація не завжди задовольняє потреби та можливості місцевих малих підприємств галузі.

Серед основних – у ході сесійного засідання буде розглянуто і питання щодо Регламенту роботи Закарпатської обласної ради VIII скликання, Положення про постійні комісії, про президію облради, а також про повноваження голови облради, що є організаційно-розпорядчими у діяльності облради.

Визначаться депутати і стосовно низки нових програм розвитку. Зокрема,  про Програму підвищення спроможності та поліпшення умов несення служби у відділах прикордонної служби на українсько-угорському та українсько-румунському державних кордонах, про Програму надання шефської допомоги військовим частинам, які розташовані на території області на 2021 – 2025 роки, про Регіональну програму із підтримки законності та правопорядку в Закарпатській області на 2021 рік, про Програму сприяння діяльності Управління патрульної поліції в Закарпатській області, про затвердження Положення про інтегровану загальнообласну систему відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне Закарпаття» та ін.

Обговорять у сесійній залі й низку проєктів рішень про  внесення змін та доповнень до діючих регіональних програм. Зокрема, до Програми підвищення ефективності функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2021 – 2024 роки, до Програми поліпшення надання медичної допомоги дітям, які страждають на хворобу Крона, на 2020-2022 роки, до Програми охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2021 – 2023 роки, до Програми проведення обласного конкурсу проєктів місцевого розвитку Закарпатської області на 2020 – 2022 роки», до Програми фінансового забезпечення проєктів міжнародної технічної допомоги Закарпатської області на 2021-2023 роки, до Регіональної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2021 – 2024 роки  та ін.

Йтиметься і про наглядові ради та про Тимчасову контрольну комісію з вивчення питань обґрунтованості тарифів на комунальні послуги для населення області, а також про результати виконання ряду регіональних програм.

Зважені думки висловили члени президії: Ольга Олексик, Віктор Русин, Наталія Шетеля, Петро Станко, Володимир Чубірко, Василь Крулько, Василь Демʼянчук, Ярослав Шукаль та інші депутати.

Підбиваючи підсумки засідання, Олексій Петров наголосив на важливості питань та ініціатив, рекомендованих президією до розгляду на першому пленарному засіданні 2 сесії обласної ради, яке відбудеться 25 лютого ц.р.

Пресслужба облради