28 Октябрь 2020

  • Поздравления


    Уважаемые неповторимый!

    Добро пожаловать на официальный сайт регионального Совета. Мы приглашаем вас ознакомиться с информацией о Закарпатье и последние новости из жизни.
    «Читать дальше»
  • Объявления

  • Фото Галерея

  • Баннеры

Президія ухвалила проект порядку денного третього пленарного засідання п’ятої сесії облради

Вторник, 20 Декабрь 2016, 15:31

Сегодня, 20 Декабрь, під головуванням очільника облради Михайла Рівіса відбулося засідання президії. В її роботі також взяли участь перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник голови облради Петро Грицик, голови постійних профільних комісій та уповноважені представники депутатських фракцій і політичних сил, Эта часть регионального Совета.

Йшлося про порядок денний п’ятої сесії та третього пленарного засідання п’ятої сесії облради та про розгляд висновків, рекомендацій, зауважень і пропозицій, висловлених депутатами на засіданнях постійних комісій обласної ради під час роботи п’ятої сесії облради.

Открытие сессии, голова облради наголосив, що одне з найважливіших питань, яке виносяться на розгляд депутатівбюджетне. Оскільки всі в очікуванні, що цими днями Верховна Рада України все ж прийме бюджет на 2017 год. В отношении, якщо це станеться пізніше, буде зізвано позачергову сесію для внесення відповідних корегувань до обласного бюджету на 2017 год.

Далі депутати приступили до розгляду критичних зауважень і пропозицій, висловлених у ході роботи п’ятої сесії в постійних комісіях у процесі обговорення понад 50 проекты решений.

Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, розвитку села, административно-территориального и земельного устройства, розглядаючи питання «Про роботу Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області упродовж 2015-2016 років та про стан виділення земельних ділянок учасникам АТО у розрізі адміністративно-територіальних одиниць», ініціювала провести виїзну нараду у с. Велика Добронь з участю представників Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області, власти района, що й було зроблено. То ж президія рекомендувала інформацію з цього питання заслухати на пленарному засіданні п’ятої сесії.

Активно, по-діловому пройшов розгляд і наступних проектів рішень про надра і майна, а також про внесення змін до діючих обласних програм та про нові обласні програми у галузі економіки, предпринимательство,транскордонної співпраці, Туризм, Медицина, Культура ,спорту та соціального захисту населення.

Коли зайшлося про Программа Програму «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 – 2018 2010, то Йосип Борто вніс пропозицію тимчасовий порядок надання одноразової матеріальної допомоги важкохворим краянам на лікування, у тому числі і за межами України, продовжити не далі ніж до 1 Апрель 2017 року та розробити остаточний порядок надання такої допомоги в новому форматі. Президія підтримала таку пропозицію.

Обговорюючи Обласну цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2017 — 2021 годы, де за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань освіти, Наука, Культура, духовность, молодіжної політики, физической культуры и спорта, національних меншин та інформаційної політики було подано перелік вакцин, у яких є необхідність на 2017 рік для Закарпатської області, голова комісії Ілько Орос інформувала, що Угорщина готова допомогти з такими вакцинами для краян.

Не менш уважно підійшли члени президії і до зауважень до Програми діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», редакційно-видавничої групи обласної книги «Реабілітовані історією» і редколегії з підготовки та випуску «Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області» на 2017 год. Тут постійна комісія обласної ради з питань транскордонного співробітництва, развитие туризма и отдыха рекомендувала ОДА висвітлювати на офіційному сайті електронні версії книг, що видаються за рахунок зазначеної Програми.

А постійна комісія обласної ради з питань екології та використання природних ресурсівдля розширення можливостей доступу різних категорій населення, а також для зручності користуванням всім об’ємом матеріалів напрацьованих за роки існування програми, рекомендувала створити відповідний сайт з розміщенням всіх вже опублікованих матеріалів та з подальшим опублікуванням текстів нових досліджень. Така ініціатива за мінімальні кошти значно розширить можливості використання матеріалами що ввійшли чи ввійдуть до «Книги пам’яті». Для її реалізації необхідно внести зміни в програму, де передбачити створення такого інтернет-ресурсу, чи розділу на вже створеному сайті обласної ради чи ОДА. Оскільки обидві пропозиції враховані, то президія підтримала проект рішення в новій редакції.

Члени президії дали добро і на проекти рішень із фінансових питань. В частности,, про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік та до проекту рішення про обласний бюджет на 2017 год. В останньому пропонується зменшити по загальному фонду агропромислового розвитку ОДА по програмі «Обласна цільова програма «Власний дім» на 206-2020 рр.» в частині «надання державного пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам» у сумі 2 миллионов долларов США. та збільшити департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА на реалізацію «Програми розвитку туризму та курортів в Закарпатській області на 2016-2020 рр» на суму 1 млн. 245 тис.грн з метою популяризації краю, та у резервний фонд обласного бюджету на 755 Тыс грн.. В конце концов, як наголосив Михайло Рівіс, Закарпатська область найрезультативніше в Україні підтримує «Власний дім» і фінансова підтримка в новому році залишиться на рівні цього року.

Заслухавши інформацію начальника головного фінансового управління ОДА Петра Лазаря, свої думки стосовно головного документу, за яким житиме область у новому році, висловили Мирослав Білецький, Оксана Біров, Василий Gubal′, Антон Lìvrìnc, Питер Dobromìl′s′kij, Василь Кошеля та Андрій Андріів. Останній вніс пропозицію збільшити в новому році фінансову підтримку суб’єктів підприємництва для реалізації інвестиційних проектів до трьох мільйонів, що допоможе поліпшити бізнес-клімат в області.

И затем, члени президії ухвалили проект порядку денного третього пленарного засідання п’ятої сесії облради, Это будет иметь место 22 грудня об 11 год в сесійній залі.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх