- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Про хід виконання у 2019 році Програми «Ромське населення Закарпаття» на 2016 – 2020 роки

Відповідний  проєкт рішення розгляне профільна комісія облради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики, яку очолює Ільдіко Орос.

Як зазначається в  поданому документі, ця Програма націлена на захист та інтеграцію в українське суспільство ромської національної меншини.

Основними завданнями програми є соціалізація ромського населення, підвищення рівня їх освіти та правової культури, поліпшення умов проживання, вдосконалення медичного обслуговування, популяризація і підтримка культурних традицій та ідентичності представників ромської національної меншини.

Реалізацію заходів програми здійснюють виконавці – департаменти облдержадміністрації: освіти і науки; соціального захисту населення; інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю;  культури, управління облдержадміністрації: національностей та релігій; молоді та спорту, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, райдержадміністрації, міськвиконкоми.

Так,  торік серед іншого  у рамках заходів згаданої Програми проведено засідання Громадської ради ромської національної меншини при Закарпатській облдержадміністрації, а також придбано 400 подарунків до новорічно-різдвяних свят для дітей із числа багатодітних сімей ромської народності.

У звітному документі йдеться про фактичні обсяги та джерела фінансування Програми у минулому році тощо.

Пресслужба облради