08 травня 2021

Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо ситуації, яка склалась навколо банку «Хрещатик»

Четвер, 9 січня 2020, 14:01

На засіданні 17 – ї сесії облради ухвалено рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо ситуації, яка склалась навколо Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Хрещатик», адресоване Кабінету Міністрів України, Національному банку України.

У документі зазначається, що депутати Закарпатської облради, як представники органу місцевого самоврядування, що є власником Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради», звертаються стосовно ситуації, що склалась у зв’язку із оголошенням банку  «Хрещатик» банкрутом.

Відповідно до рішення Правління Нацбанку України  № 46-рш від 02 червня 2016 року «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ  КБ «Хрещатик» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення № 913 від 03 червня 2016 року «Про початок процедури ліквідації ПАТ КБ «Хрещатик» та делегування повноважень ліквідатора банку».

Згідно із зазначеним рішенням розпочато процедуру ліквідації банку «Хрещатик»  з 06 червня 2016 року до 05 червня 2018 року включно, призначено уповноважену особу Фонду та делеговано всі повноваження ліквідатора названого банку.

КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» є кредитором банку  «Хрещатик»  у визначенні Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Задоволення таких вимог кредиторів банку здійснюється у черговості, визначеній ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», за рахунок коштів, отриманих у результаті ліквідації і продажу майна банку.

Назване Агентство знаходиться у сьомій черзі на одержання коштів, отриманих у результаті ліквідації та продажу майна (активів) банку. Робота комунального підприємства паралізована внаслідок замороження активів на банківських рахунках, відкритих банком «Хрещатик». З цієї причини під загрозою опинилася не тільки стабільність, а й існування цього підприємства. У тому разі, якщо банк не поверне кошти, воно не зможе виконати умови міжнародних угод, що потягне за собою розірвання стосунків із зарубіжними партнерами, збитки та ймовірне банкрутство, а також постраждає міжнародний імідж України як надійного партнера.

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про Національний банк» головна мета банківського регулювання і нагляду – безпека та фінансова стабільність банківської системи, захист інтересів вкладників і кредиторів.

Згідно зі  ст. 67 Закону України «Про банки та банківську систему» метою банківського нагляду є стабільність банківської системи та захист інтересів вкладників і кредиторів банку щодо безпеки зберігання коштів клієнтів на банківських рахунках. Тож держава, здійснюючи нагляд та контроль за діяльністю банків, у повній мірі несе відповідальність перед суспільством за негативні наслідки, які можуть настати у випадку визнання банку неплатоспроможним.

«Враховуючи викладене вище, з метою недопущення втрати встановлених міжнародних економічних зв’язків та погіршення міжнародного іміджу України як надійного та прогнозованого економічного партнера, просимо вжити заходів для якнайшвидшого повернення коштів КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради», рахунки якого заблоковані у ПАТ КБ «Хрещатик», – наголошується у Зверненні.

Виконавчий апарат облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору