Проблемний прохід до Невицького замку, КПП, звіт Агенства «Закарпаття» та приватизація

Print Friendly, PDF & Email

Про ці та інші питання говорили у Закарпатській обласній раді під час засідання постійної комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації під головуванням Михайла Кіша.

Насамперед члени комісії заслухали звіт про пророблену роботу протягом 2020 року директора Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» Михайла Данканича.

Керівник Агенства, зокрема, повідомив, що минулого року КП реалізувало 11 грантових проектів. Із них 6 — міжнародних і 5 — обласного рівня. Також Агенство подало 15 заявок на нові проекти у 2021 році.  Із реалізованого КП — «Світ Карпатських Розет – заходи зі збереження унікальності культури Карпат», «Підтримка інновацій у Дунайському регіоні за допомогою знань та управління інтелектуальною власністю» (KnowING), «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного шляху»,          «Дерев’яні церкви приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат», «Низький рівень пластику від джерела до моря: комплексний план дій щодо ліквідації забруднення пластиком річок Тиса та Дунай», «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії» та інші проекти.

Голова Комісії Михайло Кіш підняв питання вільного доступу закарпатців та туристів краю до історичної пам’ятки — Невицького замку. Підхід утруднено через те, що власники туристичного комплексу «Верховина», який знаходиться на замковій горі, перегородили дорогу, що веде до пам’ятки і пустили її в обхід по важкодоступній місцевості. Для вирішення цього питання прийнято рішення вчергове звернутися до кінцевого бенефіціара споруди з проханням організувати безперешкодний прохід для відвідувачів замку. Якщо ж прохання обласної ради буде знову проігноровано, депутати мають намір звернутися до прокуратури з проханням перевірити законність обмеження руху3 та привласнення дороги загального користування на замковій горі.

Головуючий також наголосив на потребі включення обласної ради у процес реконструкції пунктів пропуску «Косонь» та «Дзвінкове» на українсько-угорському кордоні. Це б дало змогу збільшити потік автотранспорту та розвантажити інші КПП Закарпаття.

Заступник голови комісії Федір Шандор поінформував, що наразі йде процес передачі залишків замків, тому числі у селах Королево, Вари, Квасово та Середнє на баланс обласної ради. Відповідне рішення буде пропонуватися на розгляд чергової сесії ради.

Дискусії точилися і щодо майнових питань. Так на розгляд комісії пропонувалося передача у приватну власність приміщень колишніх аптек у Дубовому Тяічвського району, Мукачеві та селі Косонь на Берегівщині. А також — приміщення колишнього боксу станції швидкої допомоги в Ужгороді. Депутати не знайшли одноголосного рішення з цих питань У свою чергу, член комісії Володимир Чубірко запропонував розглянути можливість продати згадані об’єкти з аукціону.