Проблему Солотвинського солерудника вчергове обговорили в Ужгороді представники влади, науковці та експерти

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 22 червня, у ДВНЗ «Ужгородський національний університет» відбувся круглий стіл у рамках міжнародного семінару «Комплексна система моніторингу смт Солотвино», за проектом «Розширення діючої «Системи космічного захисту від надзвичайних ситуацій» у напрямку моніторингу небезпечних природних та техногенних геопроцесів на транскордонній території Угорщини, Словаччини, Румунії та України».

Участь у форумі узяли: представники Закарпатської облради, облдержадміністрації, УжНУ, експерти, зацікавлені фахові організації та установи, місцеві територіальні громади, фахівці Інституту «ГІРХІМПРОМ», керівництво ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника», НПМЦ «Реабілітація» МОЗ України, експерти Національного центру управління та випробувань космічних засобів, науковці з України, Словаччини, Угорщини та Румунії.

Серед доповідей: Геодезичний моніторинг природних та техногенних процесів на території смт Солотвино; Сучасні проблеми Солотвинського родовища кам’яної солі та прилеглих територій, шлях їх вирішення у відповідності до концепції збереження рекреаційного, лікувального та економічного потенціалу смт Солотвино розробленого фахівцями Наукового центру ТзОВ «Інститут «ГІРХІМПРОМ»; Сучасна ситуація на території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник» тощо.

У ході зустрічі наголошувалося на важливості для державних та громадських інституцій, і зокрема для Солотвинської громади сьогоднішньої ініціативи з боку обласної влади – привернути увагу управлінців, науковців та громадськості до питання Солотвинського солерудника.

Зазначалося, що на території Солотвино реалізується низка проєктів, залучено багато експертів, однак відсутній певний центральний орган, котрий би взяв на себе відповідальність за координацію цієї роботи, узагальнення результатів, вироблення висновків та рекомендацій.

Учасниками відмічено, що уже впродовж багатьох років це питання не порушувалося на рівні уряду чи парламенту. Тому настав час для комплексного підходу до проблеми екологічних загроз на території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник».

За підсумками зустрічі запропоновано створити Координаційний центр, а також буде розроблено Дорожню карту першочергових заходів у районі Солотвинського солерудника, яку разом із пропозиціями і рекомендаціями скерують на розгляд до центральних органів влади.