27 жовтня 2020

  • Вітання


    Шановні закарпатці!

    Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
    Детальніше »
  • Анонси

  • Фотогалерея

  • Банери

Проекти у сфері розвитку туризму та транскордонного співробітництва – пріоритетні у роботі профільної постійної комісії обласної ради

Вівторок, 26 березня 2019, 15:17

Постійна комісія з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, за участю Ернеста Нусера, Дениса Мана, Михайла Кіша, Інгрід Туріс, Федора Яринича, розглянула спектр питань, що запропоновані для розгляду на черговій сесії, і, насамперед, ті, що  належать до її компетенції. 

У роботі засідання комісії взяв участь перший заступник голови облради Йосип Борто.

Найперше, з метою підтримки інвестиційного клімату в області департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації  розробив положення про підтримку стартапів та положення про відшкодування відсотків за кредитами, залученими  на інвестиційні бізнесові ініціативи.

Механізми щодо підтримки бізнесу також передбачені в змінах до Плану заходів із реалізації у 2018 – 2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року на основі старт-спеціалізації.

За словами директора департаменту, секретаря цієї ж комісії облради Дениса Мана, – в області, до прикладу, є велика перспектива розвитку кіноіндустрії: наразі триває розробка проекту будівництва VFX-лабораторії, оскільки виробництво візуальних ефектів для кінозйомок є затребуваним на внутрішньому та європейському ринку. Цей проект вже розробляється регіональними інституціями, зокрема Агенцією регіонального розвитку і транскордонного співробітництва Закарпаття.

Крім зазначеного проекту, враховуючи пропозиції, що надійшли після публікації проекту рішення, комісія доповнила його зміст додатковими технічними завданнями, орієнтованими на посилення транскордонного територіального планування та співробітництва, оскільки транскордонне розташування області сьогодні має суттєвий вплив на розвиток економіки та залучення інвестицій.

Під час представлення проектів рішень, розробниками яких став департамент економічного розвитку і торгівлі, Денис Ман відзначив: «Область потребує програми співфінансування проектів, що мають велику значимість для розвитку регіону. Планування підтримки таких проектів має відбуватися ще на етапі розробки проектних ідей. Спочатку формуються запити на розвиткові проекти,  а наявні інститути регіонального розвитку вже працюють над їх розробкою».

На комісії запропоновано підтримати ті проекти, які вже відібрані до фінансування та будуть реалізовуватися у галузі туризму, зокрема:

–              «Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок»;

–              «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах»;

–              «Світ карпатських розет–заходи із збереження унікальності культури Карпат».

Передбачається, що при внесенні змін до обласного бюджету на 2019 рік за пропозицією профільної комісії пропонується зменшити видатки для реалізації заходів Програми розвитку туризму і курортів облдержадміністрації у сумі 670 тис. грн для забезпечення співфінансування за проектом «Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» та передбачити їх відповідно заявникам проекту: Колочавській сільській раді Міжгірського району та КП «Агенція регіонального розвитку і транскордонного співробітництва Закарпаття» Закарпатської обласної ради.

Крім того, постійна комісія погодила пропозицію профільного департаменту підтримати проект «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах» за рахунок коштів обласної цільової Програми в сумі 300 тис грн (50% від потреби за проектом) у разі, якщо від заявника – установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» – надійде звернення щодо співфінансування за проектом.

Також зазначалося, що департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, як переможець конкурсного відбору за проектом «Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок», уже реалізовує проект із урахування рекомендацій профільної комісії від05 грудня 2018 року. Відтак, у рамках діючої Програми, 400 тис. грн передбачається на виготовлення і встановлення 50 двомовних туристичних знаків до основних туристичних зон Закарпатської області.

Не менш важливі питання порушив депутат Михайло Кіш. Зокрема, Михайло Михайлович наголосив на необхідності функціонування в області системи медичної авіації для евакуації (за потреби) важкохворих закарпатців та облаштування маршрутів для забезпечення належних умов їх транспортування. Крім того, депутат акцентував увагу на тому, що діяльність аеропорту, над відновленням роботи якого протягом останніх трьох років працювало багато структур, а депутатський корпус вживав заходів для того, аби забезпечити його ефективність, – є дуже важливим для Закарпатської області. Втім кількість рейсів та напрямків, куди можуть наразі літати закарпатці та гості краю, недостатньо. В.о. директора цього комунального підприємства Лііс Руслан Миколайович, погодження призначення якого заплановано на сесії 4 квітня 2019 року, поінформував про пророблену роботу протягом останнього часу та запевнив, що адміністрація ужгородського летовища веде перемовини з перевізником про те, аби кількість рейсів зросла: і щопонеділка також був ранковий рейс до столиці України.

Кіш М. М. підняв питання і про необхідність наявності в області резервних засобів і сил для готовності області протистояти надзвичайним ситуаціям техногенного характеру, зокрема і про готовність до ймовірних весняних паводків тощо.

Депутати також обговорили проблеми з реалізацією проектів розвитку прикордонної інфраструктури, які реалізовувалися на території області, та фінансувалися або фінансуються коштами державного бюджету або транскордонних програм співпраці.

Також погоджено Програму фінансового забезпечення проектів міжнародної технічної допомоги Закарпатської області на 2019 рік. Згідно із порядком звітування обласних програм, Данканич Михайло Васильович –директор комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» представив звіт про роботу цієї агенції за 2018 рік.

Головуючий на засіданні депутат Ернест Нусер, як член Наглядової ради Агентства, наголосив на важливості роботи цього комунального підприємствата запевнив, що Агентство і надалі працює над розробкою проектів, спрямованих на розвиток регіону. Тому члени комісії підтвердили пропозицію Наглядової ради щодо перегляду окремих положень, визначених у Статуті комунального підприємства, та рекомендували розглянути на пленарному засіданні,як невідкладне,питання Статуту Агентства.

Комісія заслухала також звіт про хід виконання у 2018 році Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки, обговорила основні досягнення в її реалізації та проблеми, що залишилися невирішеними у 2018 році.

З інших обговорюваних на комісії питань – прийнято відповідні рекомендації.


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору