Майнова” комісія і комісія з питань законності, правопорядку та регламенту висловили позиції щодо порядку денного 3-го засідання 3-ї сесії облради

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 17 вересня засідала постійна комісія Закарпатської обласної з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна, приватизації, агропромислового комплексу, розвитку села та земельного устрою ради під головуванням Віктора Русина та за участю заступника голови комісії Василя Федурці (онлайн), секретаря Івана Синетаря, членів комісії Йосипа Борто, Петра Станка, Юрія Гуледзи, Ірини Мацепури, депутата Дениса Мана на та запрошених.

На початку засідання комісія обрала заступником голови Василя Федурцю та секретарем – Івана Синетаря.

Члени комісії розглянули ряд профільних питань та висловили думки стосовно всіх питань, що пропонуються на розгляд під час 3-го пленарного засідання 3-ї сесії  Закарпатської обласної ради VIII скликання.

Жваву дискусію викликало питання про створення Комунальної установи «Інформаційний освітній центр» Закарпатської обласної ради. Прозвучала пропозиція таку структуру організувати на базі Інституту післядипломної освіти. Однак, загалом питання було запропоновано залишити на розгляд президії обласної ради.

Не менш гаряче члени комісії обговорювали питання про цільову програму «Тепла оселя» з підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків в Закарпатській області, які беруть участь у програмі «ЕНЕРГОДІМ» державної установи «Фонд енергоефективності», на 2022 – 2023 роки. Комісія вирішила зняти дане питання з порядку денного. «Оскільки основні об’єкти цієї програми знаходяться на балансі Ужгорода, то, на нашу думку, частково субсидувати міський бюджет коштами обласної ради — виглядає не логічно», — прокоментував рішення секретар Комісії Іван Синетар.

На розгляд Президії обласної ради депутати також вирішили винести питання   9. про Програму поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2021 – 2025 роки, оскільки визначили, що вона дисонує із національною стратегією управління відходами.

Одноголосно комісія вирішила підтримати важливу для області проблему йододефіциту у вигляді плау заходів із профілактики йодної недостатності серед населення Закарпатської області на 2021-2025 роки.

На розгляд Президії облради комісія вирішила відправити питання про створення нової комунальної установи «Управління молоді та спорту» Закарпатської обласної ради та  підтримали надання згоди Установі «Агенція регіонального розвитку  Закарпатської області» на здійснення функцій замовника робіт з обслуговування КП «Міжнародний аеропорт» «Ужгород».

Депутати висловили слушні зауваження та пропозиції до ряду інших питань, що пропонуються до розгляду під час 3-го пленарного засідання 3-ї сесії  Закарпатської обласної ради VIII скликання.

Паралельно засідала постійна комісія Закарпатської обласної ради з питань законності, правопорядку та регламенту під головуванням Єви Якушевої та за участю заступника голови облради Василя Іванча, та членів комісії Мирослави Ливч, Андріани Сушко, Юдіти Петеї та Мирослава Щербея. 

На початку засідання депутати обрали заступником голови комісії  Мирослава  Щербея та секретарем – Юдіту  Петеї.

Відтак постійна комісія обласної ради з питань законності рекомендувала включити до порядку денного 3-ї сесії обласної ради та розглянути на 3-му пленарному засіданні проєкти рішень із питань, що стосуються Положення про постійні комісії та змін до Регламенту роботи Закарпатської обласної ради VIII скликання.

Важливу ініціативу – затвердження Програми боротьби з карантинними рослинами у Закарпатській області на 2021 – 2025 роки – порушила Андріана Сушко.  

При розгляді проєкту рішення «Про перейменування Виноградівського геріатричного пансіонату та затвердження Положення про нього» члени комісії висловили пропозицію керівництву обласної ради разом із представниками фракцій вивчити зазначене питання з виїздом у пансіонат.

Окремі питання було запропоновано повернути на доопрацювання.

Пресслужба Закарпатської обласної ради