19 Ян 2021

  • Поздравления


    Олексій Петров

    Глава Совета Закарпатской области
    «Читать дальше»
  • Объявления

  • Фото Галерея

  • Баннеры

Профільна комісія ініціює вивчити питання стану історико-культурної спадщини та функціонування пунктів пропуску

Среда, 13 Январь 2021, 14:03

Сегодня, 13 Ян, совещание Постоянного комитета регионального Совета по вопросам трансграничного сотрудничества, развитие туризма и отдыха, яке провів її голова Михайло Кіш. Серед присутніх – депутати Федір Шандор, Владимир Čubìrko, Лівія Балог.

Участие в работе совещания приняли участие: заступник голови обласної ради Денис Ман, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, представник МЗС України у м. Ужгороді Мирослав Денис, керуюча апаратом ОДА Руслана Натуркач, начальники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації. Долучився до роботи засідання в онлайн режимі і перший заступник голови облради Андрій Шекета.

Найперше члени комісії розглянули питання про визначення пріоритетів розвитку та плану дій щодо підтримки туристичної галузі Закарпатської області в умовах пандемії COVID-19 на 2021 год. Інформували Федір Шандор – заступник голови постійної комісії та Маріанна Готра – начальник управління туризму та курортів облдержадміністрації. Як зазначив Федір Федорович, кричуща конфліктна ситуація, яка мала місце днями на гірськолижному курорті «Красія», де громада с.Вишка, на території якої розташований курорт, вимагали від адміністрації надати їм безкоштовний доступ до підйомників та майна. У його розвиток, как вы знаете, інвестор вкладає величезні кошти. Такі самі історії назрівають і на інших високогірних курортах – Пилипець та Драгобрат. Чем больше, що «Красія» прийматиме 3 лютого дитячі змагання із зимових видів спорту. Тому органи місцевого самоврядування краю разом із виконавчою владою повинні напрацювати вивірені рішення з тим, аби інвестор розвивався, турист – якісно відпочивав, а громада мала врегульовані партнерські стосунки з інвестором та можливість розвивати внутрішню інфраструктуру й обслуговувати гостей. Йшлося і про стан історико-культурної спадщини, охоронних зон пам’яток та щодо використання замків Закарпаття як пам’яток архітектури, в частности,: Невицького, Середнянського, Квасівського, Королевский. В частности,, про вивчення питання власності, земельних відносин усіх замків краю.

Володимир Чубірко вніс слушну пропозицію щодо створення Робочої групи з числа науковців, специалисты, представників відповідних підрозділів ОДА, Региональный Совет, її профільних постійних комісій щодо напрацювання пропозицій із врегулювання земельних відносин, облаштування інфраструктури прилеглих територій до замків та палаців.

Андрій Шекета підтримав ініціативу та зазначив, що з питань стосовно Королівського, Виноградов, Квасівського, Середнянського замків, які охоплені проєктом секторальної підтримки, треба підготувати рекомендації щодо надання права власності обласній раді, яка відтак передасть її громадам – або в оперативне управління, або в користування на відповідних умовах. Такої ж думки і представниця ОДА Руслана Натуркач, а також Юлія Малик, яка очолює комунальну установу облради.

Денис Ман звернув увагу на той факт, що туристичний збір – це місцевий податок, який адмініструється громадою. У нас була в області у 2018 році ініціатива рекомендувати місцевим громадам витрачати ці кошти виключно на туристичні програми. Полянська та Косонська громади мали б стати взірцевими у таких прикладах.

На завершення Михайло Кіш запропонував, що ця Робоча група як дорадчий орган повинна звітувати про пророблену роботу на кожній останній сесії щороку.

Жваво обговорили присутні і питання пунктів пропуску на державному кордоні України в межах області та відновлення партнерських угод із регіонами сусідніх держав у рамках Програм транскордонного співробітництва. За словами Мирослава Денисапредставництво МЗС України у м.Ужгороді також сприятиме налагодженню співпраці Закарпатської області із регіонами іноземних держав.

Після конструктивної дискусії запропоновано включити членів профільної комісії до складу відповідної робочої групи при ОДА для спільного здійснення моніторингу стану розбудови кордону та прикордонної інфраструктури.

Голова комісії Михайло Кіш також запропонував профільному департаменту ОДА організувати інформаційні стенди про Закарпаття у посольствах дружніх країн.

Насамкінець Володимир Чубірко наголосив, що все ж на сьогодні найболючіше питання для краян – це високі тарифи на комунальні послуги. Тож комісія підтримала пропозицію депутата звернутися до голови облради з проханням про скликання позачергової сесії, де й розглянути це питання.

Пресслужба облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх