Профільна комісія обласної ради підтримала зміни до Регіональної програми «Турбота» та інші питання розвитку медицини й соцзахисту

У понеділок, 13 вересня, під головуванням Петра Добромільського відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення учасників АТО/ООС, яке дало старт у підготовці до 3-го пленарного засідання 3-ї сесії Закарпатської обласної ради.

Участь у засіданні узяли: керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, заступник керуючого справами Володимир Гнатківський та запрошені окремі керівники КНП у сфері медицини, представники облдержадміністрації та громадськості.

Насамперед присутні члени комісії: Єлизавета Біров, Євген Мешко, Олександр Антал, Іван Галамбіца, Ольга Олексик розглянули профільні питання, які пропонуються на розгляд сесії облради, а також листи, що адресовані комісії.

Зокрема, погодили внесення змін та доповнень до Регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2019-2021 роки; схвалили ініціативу про перейменування Виноградівського геріатричного пансіонату та затвердження Положення про нього; підтримали План заходів із профілактики йодної недостатності серед населення Закарпатської області на 2021-2025 роки.

Конструктивно обговорили питання стосовно передачі майна Закарпатського обласного дитячого санаторію «Малятко» Закарпатської обласної ради на відповідальне зберігання Оноківській територіальній громаді з метою підвищення ефективності його використання. Присутні на засіданні представники громади розповіли про те, як планують розвивати заклад, зберігаючи його профільне призначення.

Директор КНП Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака Юрій Яцина та в.о. директора КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги Анжела Бакі обґрунтували своє бачення щодо тарифів на надання платних медичних послуг в очолюваних ними медзакладах, які погоджені комісією.

Також депутати схвалили проєкти рішень, що стосуються Положення про постійні комісії Закарпатської обласної ради VIII скликання та Регламенту її роботи.

Окрім того, комісія обговорила та підтримала текст Звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України щодо забезпечення належного фінансування закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів, перерахунку вартості надання медичних послуг, а також розробки пакетів реабілітації постковідних хворих.

Насамкінець депутати профільної комісії уважно вивчили й іншу кореспонденцію, адресовану для розгляду, що стосується ефективного функціонування медичних закладів області та сфери соціального захисту населення.

Пресслужба Закарпатської облради