Профільна комісія облради ініціює створення у Закарпатті Регіонального центру оцінювання якості освіти

Сьогодні, 17 вересня, за участю заступника голови Закарпатської облради Василя Іванчо, відбулося засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики. Провела його голова комісії Ільдіко Орос. Участь у роботі узяли члени комісії: Марія Сігетій, Наталія Шетеля, Михайло Рівіс, Євген Плавайко. Володимир Суботовський долучився у режимі онлайн до роботи комісії. Серед запрошених – керуюча справами облради Мирослава Ливч, депутати облради Володимир Чубірко, Денис Ман, керівники профільних департаментів ОДА та громадських організацій. Насамперед депутати розглянули профільні питання, контроль за якими здійснює постійна комісія та які пропонуються розглянути  на 3-у пленарному засіданні третьої сесії обласної ради.

Насамперед комісією підтримано проєкт рішення: Про створення Комунальної установи «Інформаційний освітній центр» Закарпатської обласної ради, з якого інформувала директор профільного підрозділу облдержадміністрації Марʼяна Марусинець. Також рекомендовано до прийняття радою Програму розвитку архівної справи у Закарпатській області на 2021 – 2025 роки, Програму підтримки пластунського та скаутського руху у Закарпатській області на 2021 – 2025 роки; ухвалено рішення щодо: утворення Тимчасової контрольну комісію Закарпатської обласної ради з вивчення окремих питань ліквідації інтернатних закладів, перейменування Хустської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І – ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради, затвердження Статуту комунального закладу «Закарпатська обласна філармонія» Закарпатської обласної ради у новій редакції, внесення змін до Програми підтримки національних меншин та розвитку міжнаціональних відносин у Закарпатській області на 2021 – 2025 роки.

Із проєкту рішення щодо Статуту Комунального закладу вищої освіти «Ужгородський інститут культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради у новій редакції, директорка Інституту Наталія Шетеля пояснила депутатам, що зміни зумовлені запровадженням нової спеціальності: аудіо-візуальне мистецтво та виробництво з тим, щоб готувати висококваліфікованих фахівців ступенів фахового бакалавра, бакалавра та магістра. Відтак депутати одноголосно підтримали таку ініціативу та скерували проєкт на розгляд у сесійну залу.

На засіданні головою комісії Ільдіко Орос було наголошено на відсутності у Закарпатській області Центру оцінювання якості освіти. У зв’язку із чим роботи учнів закарпатських шкіл відсилаються у такий Центр в Івано-Франківськ, у разі необхідності подання апеляції із результатів зовнішнього незалежного оцінювання навчання – необхідно їздити за кілька сотень кілометрів.

У ході засідання Михайло Рівіс порушив питання щодо виділення додаткових коштів  з обласного бюджету закладам освіти і культури обласної комунальної власності для оплати за житлово-комунальні послуги через підвищення цін на енергоносії. Така ініціатива була підтримана членами комісії для подальшого розгляду облради.

Обговорили члени комісії також і питання щодо створення комунальних закладів – «Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (Закарпатський центр туризму)» Закарпатської обласної ради та «Управління молоді та спорту» Закарпатської обласної ради,  проєкти рішень з яких вирішили скерувати на розгляд президії.

Серед важливих пропозицій профільної комісії також: упорядкування статутних документів закладів освіти та культури, проведення аудиту з ефективності їх функціонування та утворення відповідних наглядових рад як постійно діючих колегіальних органів з контролю за виробничою, організаційно-розпорядчою та фінансово-господарською діяльністю комунальних установ облради.

Пресслужба Закарпатської облради