Профільна комісія облради погодила тарифи на платні медичні послуги обласній лікарні та фінансові плани медзакладів області

Print Friendly, PDF & Email

В облраді відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС, яке провела її голова Ольга Олексик.

Участь у комісії узяли: очільник облради Володимир Чубірко, члени комісії — Єлизавета Біров, Євген Мешко, Федір Яринич, депутат облради Мирослава Ливч. Серед запрошених – директор департаменту охорони здоровʼя ОДА Анатолій Пшеничний, директор департаменту соціального захисту населення ОДА Віктор Мацола, а також керівники окремих комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Закарпатської обласної ради – доповідачі з питань порядку денного.

Насамперед комісія обговорила організаційні питання та обрали Єлизавету Біров секретарем засідання профільної комісії.

Найбільше дискусій викликало питання щодо затвердження фінансових планів для КНП медичного профілю облради. Справа в тому, що наразі існує значний дисонанс у зарплатах лікарів та керівного складу медзакладів. Тож члени комісії вирішили надалі: по-перше — детально ознайомлюватися з принципами формування цих планів, а по-друге — вчасно їх затверджувати.

«Ми маємо надалі детально вивчати пропоновані фінансові плани медзакладів облради, адже ситуація, коли лікар отримує 8 тис грн, а керівник закладу у кілька разів більше, не є нормальною. Маємо зберегти практикуючих лікарів, які нині або виїжджають за кордон або переходять у приватні клініки.», — зауважив заступник голови облради Василь Дем’янчук.

У свою чергу секретар засідання Єлизавета Біров запропонувала скласти алгоритм оцінки фінансових планів на наступний рік, аби така оцінка проводилася не постфактум, як цьогоріч, а у чітко визначені терміни.

Голова комісії Ольга Олексик запропонувала провести аналітичну роботу щодо доцільності утримання персоналу медпрацівників окремих закладів, розвивати надання платних послуг та залучати грантове фінансування.

У ході засідання комісії було розглянуто питання щодо погодження тарифів на платні медичні послуги КНП «Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака» Закарпатської обласної ради інформував директор закладу Юрій Яцина. Головлікар просив, зокрема знизити вартість бактеріологічних досліджень, що проводить очолюваний ним медзаклад.

Ішлося і про Регіональну програму «Турбота», зокрема — щодо посилення соціального захисту громадян на 2022 – 2024 роки. За повідомленням Віктора Мацоли, на програму загалом передбачено 83,3 млн гривень. На наступний рік — 10,2 млн, які підуть, в основному, на потреби соціально незахищених верств населення: пенсіонерів, інвалідів та учасників ООС, сім’ї загиблих учасників ООС тощо.

На завершення члени комісії обговорили перспективи функціонування на базі «Виноградівського дитячого будинку-інтернату» відділення денного догляду для дітей з інвалідністю.

Пресслужба Закарпатської облради