- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Профільна комісія підтримала ініціативу щодо звернення до уряду про забезпечення звітування українських партнерів у Дунайській Транскордонній Програмі

Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної ради продовжили обговорення матеріалів  наступної, 19 – ї сесії. Наразі відбулося засідання постійної комісії облради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, яке провів її голова Пейтер Чаба.

Участь у роботі комісії взяв перший заступник голови облради Йосип Борто. Депутатська комісія, а це – Ернест Нусер, Денис Ман, Інгрід Туріс, Михайло Кіш, Сергій Герасим´юк уважно обговорили питання, що пропонуються на чергове пленарне засідання  обласної ради.

 Одним із перших вивчили проєкт рішення «Про Програму забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території Закарпатської області на 2021 – 2023 роки». Для розв’язання проблем забезпечення відповідного рівня готовності підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту до дій за призначенням передбачається виконання основних завдань Програми, що потребує належного фінансування.

Денис Ман запросив представників цієї служби до участі у грантових проєктах секторальної підтримки ЄС у частині спільних дій під час надзвичайних ситуацій. «Конкурсні європейські програми підтримки регіонального розвитку – це реальний шанс для вирішення викликів сьогодення, у т.ч. і розвиток оперативно-рятувальних підрозділів і центрів безпеки», – наголосив Д.Ман. Його підтримав і Михайло Кіш та зазначив, що пожежогасіння – це не тільки відповідальність фахівців, а й керівників підприємств, організацій, органів місцевого самоврядування,  які повинні подбати про пожежну безпеку та знати, де рятувальники  братимуть воду, в якому стані найближчий пожежний гідрант і т.д.  Адже їх наявність і справність впливає на оперативність протипожежних заходів.

Обговорили члени комісії і внесення змін і доповнень до  Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період  2021 – 2027 років, з якого інформувала заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Галина Руснак. Вона відмітила, що Регіональна стратегія  відповідає Державній стратегії, однак у зв’язку з децентралізаційними процесами  окремі розділи та підрозділи доповнено відповідними  оперативними цілями.

Директор КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» облради Михайло Данканич, інформуючи про діючі проєкти, звернувся з проханням включити в порядок денний сесії питання «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо термінового  вирішення питання створення необхідних умов для забезпечення звітування українських партнерів в Дунайській Транскордонній Програмі». Програма однозначно сприяє якісним змінам регіону, однак донині українська сторона не може прозвітувати про пророблене.

Комісія підтримала цю ініціативу як слушну.  Відтак розглянула низку інших питань у галузі розвитку транскордонного співробітництва, автодоріг, благоустрою тощо.

Пресслужба облради