26 травня 2020

Профільна комісія облради погодила перерозподіл субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на дороги краю

п`ятниця, 14 червня 2019, 15:00

Сьогодні, 14 червня, відбулося засідання постійної комісії облради з питань бюджету, яку очолює Василь Кошеля.
У роботі засідання взяв участь голова облради Михайло Рівіс і його заступник Петро Грицик.

На порядку денному – питання інформування про використання резервного фонду станом на 1 червня ц.р., звіт про виконання обласного бюджету за І кв. 2019 р., а також перерозподіл між головними розпорядниками коштів обсягу субвенції державного бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності краю, а також внесення змін до обсягів субвенції з держбюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій та субвенції на надання пільг і субсидій. Також члени комісії обговорили листи та звернення, які надійшли на їх адресу.

Інформувала з питань порядку денного заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Боркулеш.
Заслухавши інформацію Наталії Юріївни про використання резервного фонду станом на 1 червня ц.р. і звіт про виконання обласного бюджету за перший квартал ц.р., депутати взяли їх до відома.

Щодо перерозподілу обсягу субвенції – з цього питання зав’язалась жвава, гаряча дискусія.

Як інформувала Н. Боркулеш, пропонується перерозподілити між головними розпорядниками коштів обласного бюджету обсяги субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах краю, а саме: зменшити головному розпоряднику коштів ‒ департаменту інфраструктури, розвитку і утримання автодоріг загального користування місцевого значення та ЖКГ облдержадміністрації у сумі 38 млн 454 тис грн і розподілити між бюджетами районів і ОТГ.

Депутати, зокрема, Василь Кошеля, Олександр Ледида, Мирослав Білецький, а також Петро Грицик уточнювали кожну пропозицію, ділились своїм баченням перерозподілу, вносили пропозиції. Одна з них – у подальшому такий перелік доріг, фінансування яких планується здійснювати за рахунок цієї субвенції, перед поданням Укравтодору та Бюджетному комітету ВР, попередньо погоджувати з депутатами облради.

Михайло Рівіс підтримав ініціативу як слушну та зазначив, що нині важливо погодити цей перерозподіл, оскільки люди на місцях чекають кошти для ремонту доріг і вулиць, які є болючою темою для громад. Депутати у підсумку підтримали очільника облради та погодили поданий перерозподіл.

Не менш активно депутати обговорили на комісії і внесення змін до обсягу субвенції з держбюджету та вирішили погодити відповідно до рішення Кабміну України зменшення обсягу загального фонду у сумі 442 млн 544 тис грн – субвенцію з держабюджету місцевим бюджетам на надання пільг і житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання, квартплати тощо.

Також розглянули та погодили додатково отриману субвенцію на соціально-економічний розвиток окремих територій у сумі 245, 8 тис грн, яку передбачено управлінню молоді і спорту облдержадміністрації для обласної дитячо-юнацької спортивної школи на придбання спортивного спорядження.

Пропоновані зміни будуть внесені до розпису обласного бюджету та подані відтак на розгляд сесії облради.

Прес-служба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору