16 Апрель 2021

Профільна комісія облради вивчала питання приватизації об’єктів комунальної власності та нерентабельність аеропорту «Ужгород»

Среда, 22 Ноябрь 2017, 16:34

В среду, 22 Ноябрь, у депутатській залі Закарпатської облради засідала комісія з питань законності, правоохранительные, майна та приватизації, правила, яку провів заступник комісії Іван Куцина. В її роботі також участь взяли голова облради Михайло Рівіс та його перший заступник — Йосип Борто, керівники управлінь та відділів виконавчого апарату облради й підрозділів ОДА.

Найперше депутати розглянули блок профільних питань. В частности,, «Про затвердження переліків об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад, сіл селищ, міст області та підлягають приватизації». Йдеться про 5 об’єктів – це колишні аптеки, які на сьогодні перебувають вкрай в занедбаному стані. Тож депутати підтримали виставити їх на аукціон з подальшим надходженням коштів до бюджету краю. Також визначились і щодо надання дозволу на списання майна, Это в общей собственности территориальных сообществ деревень, города, города в регионе. Мова про непридатне та аварійне майно обласного клінічного онкологічного диспансеру, Апеляційного суду області та обласної клінічної лікарні ім. И. Новак.

Жваво обговорили питання « Про звільнення директора Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород». Нині єдиний гірський аеропорт в Україні досі не має регулярні рейси ані до столиці, ані інші маршрути. Відтак залишається нерентабельним попри серйозні фінансові вливання з обласного бюджету для реконструкції приміщень та території. Так, по периметру встановлена сертифікована огорожа, модернізовані службові приміщення, а злітна смуга після розширення готова приймати літаки класу «Боїнг» чи «Аеробус».

Але найголовнішою невирішеною проблемою залишається те, що після закінчення відповідної угоди між Україною й Словаччиною, EASA не дозволила словакам на диспетчерський супровід літаків з Ужгородського аеропорту. Очільник ОДА Геннадій Москаль вже неодноразово наголошував, що через бездіяльність Украероруху, Державної авіаційної служби та Мінінфраструктури України повноцінна робота аеропорту «Ужгород» заблокована. Нині він приймає і відправляє лише поодинокі чартерні рейси.

Так, депутати цікавились в очільника Євгена Гапоненка його баченням розвитку та перспектив аеропорту, задавали гострі питання. Напомнить, наприкінці липня п.р. під час сесії депутати схвалили рішення про призначення на посаду директора міжнародного аеропорту «Ужгород» Євгенія Гапоненка, з яким укладено контракт строком на 1 год. Як показують результати його роботивіз і досі там.

Михайло Рівіс був прямолінійним: «Ужгородський аеропорт повинен працювати, і депутати та влада краю роблять усе для цього. Але з Вашого боку ми не бачимо конкретних рухів щодо відновлення повноцінної роботи аеропорту краю». Після дискусії, депутати скерували питання на розгляд сесії.

Відтак комісія обговорила проекти рішень щодо пропонованих змін до раніше ухвалених програми та рішень. Та розглянула звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з актуальних питань життєзабезпечення краю.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх