08 травня 2021

Профільні комісії облради розглянули проекти рішень щодо охорони здоров’я та інформаційної політики

П’ятниця, 21 вересня 2018, 10:42

20 вересня свої засідання провели й інші постійні депутатські комісії. Зокрема, з питань охорони здоров’я, яку очолює Роман Шніцер, та з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики під керівництвом Ільдіко Орос.

Комісії уважно вивчили проекти рішень, пропоновані до порядку денного  другого пленарного  засідання 12 сесії облради. Звісно, найперше розглянули уважно профільні питання, відтак – обговорили нові програми та внесли зміни до раніше затверджених.

На комісії з питань охорони здоров’я, в роботі якої взяв участь заступник голови облради Петро Грицик, розглянуто низку листів та звернень, які надійшли на її адресу. Зокрема, за проханням депутатів Воловецької районної ради розглянуто відповідне звернення до вищих ешелонів державної влади щодо фінансування установ  охорони здоров’я цього гірського району.

В іншому листі –зверненні від жителів краю йдеться про те, що державою  була надана гарантія на безперебійне та безоплатне забезпечення необхідними лікарськими засобами орфанних захворювань і це було здорово. Та цьогоріч  отримати препарати вони не можуть, бо низка ліків не входить до національного переліку, за яким закуповують медикаменти коштом державного бюджету. Регіональні департаменти охорони здоров’я, навіть маючи гроші, не можуть закупити препарати, доки не придбають усе за національним переліком.

–  Ми не можемо залишити наших хворих краян без належної підтримки, – наголосив Роман Шніцер.

Висловились й інші депутати. Звучала думка про те, щоб за цієї ситуації ліки для орфанних хворих слід ввести в Нацперелік.

 У підсумку комісія рекомендувала департаменту охорони здоров’я ОДА звернутись вкотре до МОЗ щодо забезпечення хворих необхідним лікуванням та до всіх потенційних донорів.

Розглянула  комісія  і питання  затвердження Статуту Комунального закладу «Закарпатський обласний клінічний онкологічний диспансер» Закарпатської обласної ради у новій редакції. Та після фахової дискусії доручила  терміново доопрацювати цей Статут, надати профільній комісії  остаточний варіант документу та рекомендувати його до розгляду на другому  пленарному засіданні 12-ї сесії.

На комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики працював разом із її членами перший заступник голови облради Йосип Борто.

Обговорюючи  реформування друкованого засобу масової інформації та редакції «Новин Закарпаття», засновниками (співзасновниками) яких є Закарпатська обласна рада та Закарпатська обласна державна адміністрація, дана комісія підтримала рекомендації комісії з питань транскордонного співробітництва щодо збереження бренду видання за обласною радою.

А розглядаючи Положення  про обласні конкурси для учнів мистецьких шкіл, Ільдіко Орос внесла пропозицію відтепер включати видатні постаті краю в комісії та журі культурно-мистецьких заходів, які проводитимуться на теренах області.

Наступна її ініціатива стосувалася необхідності внесення на розгляд другого пленарного засідання 12-ї сесії колективного запиту щодо співфінансування  ДНЗ в с.Кушниця Виноградівського району.

 Розглянули комісії уважно всі пропоновані нові програми та внесли зміни до діючих, вивчили майнові питання та звернення з актуальних питань життя краю, його громад до вищих органів державної влади.

Нагадаємо, що наступне пленарне засідання 12-ї сесії облради сьомого скликання відбудеться 27 вересня п.р.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору