Програма розвитку співробітництва між Закарпатською областю (Україна) та областю Боршод- Абауй-Земплен (Угорщина) у дії

На пленарному засіданні 16 – ої сесії облради депутати затвердили «Програму розвитку співробітництва між Закарпатською  областю (Україна) та областю Боршод- Абауй-Земплен (Угорщина) на 2019 – 2021 роки».

У документі наголошується, що Сторони висловили переконання в тому, що співробітництво між територіальними громадами обох областей сприятиме розвитку економічного, культурного та екологічного середовища, поглибленню дружніх стосунків і міжлюдських контактів, успішному та ефективному виконанню завдань щодо територіального розвитку і координації у сфері транскордонного співробітництва.

Серед іншого ініціюється створення Консультативного Комітету, куди увійдуть  по три представники, першочергове завдання якого ‒ підтримка і координація транскордонної співпраці, сприяння встановленню зв’язків і співробітництва між населеними пунктами Закарпатської області та області Боршод-Абауй-Земплен.  Для цього проводитимуть робочі зустрічі Комітету у разі необхідності, але не рідше одного разу на квартал, почергово в Закарпатській і Боршод- Абауй-Земпленській областях, заохочуватиметься обмін досвідом у суспільній та економічній сферах життєдіяльності, передачу і впровадження європейських стандартів. А для залучення фінансових джерел Євросоюзу Сторони сприятимуть активізації співробітництва та участі у програмах, які спрямовані на розвиток українсько-угорського транскордонного співробітництва.

Сторони підтримуватимуть активну участь обох областей у Програмі ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки, інших програмах Європейського Союзу, а також Стратегії ЄС для Дунайського регіону, що сприятиме європейській інтеграції України, обговорять можливість участі Закарпатської області в Європейському об’єднанні територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю «Via Carpatia», яке діє між областю Боршод-Абауй- Земплен (Угорщина) та Кошицьким самоврядним краєм (Словацька Республіка). Домовлено продовжити співпрацю органів місцевого самоврядування та обласних установ щодо виконання рішень, прийнятих Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи «Сталий розвиток гірських регіонів на прикладі Карпат» та, спираючись на двадцятидворічний досвід співпраці у рамках Міжнародної асоціації «Карпатський Єврорегіон», докласти спільних зусиль для активізації діяльності цієї організації.

Йдеться також про сприяння підвищенню ефективності використання наявного туристично-рекреаційного потенціалу обох областей, розвитку усіх форм культурно-гуманітарного співробітництва.  Приділятиметься  особлива увагу галузі охорони навколишнього середовища, спільному управління водним басейном р. Тиса та протипаводковому захисту, стимулюванню програм реабілітації територій тощо.

Для  оперативної координації співпраці й забезпечення її виконання доручено  голові облради й голові облдержадміністрації визначити уповноважених осіб до складу спільного з угорською стороною Консультативного комітету та рекомендовано органам місцевого самоврядування області взяти безпосередню участь у виконанні зазначеної Програми.

Виконавчий апарат  облради