05 грудня 2019

Програма, яка націлена на реалізацію проектів міжнародної технічної допомоги краю

п`ятниця, 12 квітня 2019, 12:45

У ході пленарного засідання 14-ї сесії Закарпатської обласної ради депутатський корпус прийняв рішення «Про Програму фінансового забезпечення проектів міжнародної технічної допомоги  Закарпатської області на 2019 рік».

Програма націлена на фінансове забезпечення проектів міжнародних грантових програм, що реалізуються комунальними підприємствами Закарпатської обласної ради в 2019 році, фінансова та матеріально-технічна підтримка з реалізації заходів Програми для сталого виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань та успішного виконання поставлених у проектах завдань.

У розділах програми, зокрема йдеться про те, що для нашої області залучення коштів міжнародної технічної допомоги (далі – МТД) є одним із пріоритетних напрямків. Завдяки отриманню таких інвестицій на території області вже було реалізовано десятки інфраструктурних та інших проектів, а загальна сума залучених на територію області за останні декілька років коштів сягає десятків мільйонів гривень.

Через вигідне географічне розташування представники органів місцевого самоврядування нашого краю можуть брати участь у транскордонних грантових програмах.

Однак, існує перешкода щодо участі в міжнародних грантових програмах – необхідність співфінансування. І якщо в декотрих програмах частка дофінансування становить 10%, то є окремі програми, що потребують попереднього фінансування проектів, з подальшою компенсацією частини витрачених коштів (Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону компенсує 85% витрачених попередньо коштів).

Тож, Програмою передбачається забезпечення співфінансування та фінансування тих проектів, що вже реалізовуються та потребують такої фінансової підтримки. Тобто, ця програма спрямована на усунення проблеми необхідності співфінансування та фінансування проектів МТД. Серед яких – «Підтримка інновацій у Дунайському регіоні за допомогою знань та управління інтелектуальною власністю» (у рамках програми Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону компенсує 85% витрачених попередньо коштів), «Світ Карпатських Розет – заходи зі збереження унікальності культури Карпат» (у рамках програми «Польща-Білорусь-Україна»). У програмі передбачено й реалізацію завдань у рамках інших проектів МТД. Фінансування Програми здійснюватиметься згідно із законодавством та за рахунок коштів обласного бюджету в межах наявного фінансового ресурсу, інших джерел, не заборонених законодавством.

Контроль за виконанням цього рішення здійснюватиме перший заступник голови облради та постійні комісії обласної ради з питань: транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації; законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту.

Прес-служба Закарпатської облради